Riittääkö 4-kymppislahjaksi?
Mariskooli ja kukkia?
Palstamammasta poiketen synttärisankari pitää mariskooleista.
Kommentit (9)
40 euroa ei päästy juhliin. Ensin mietittin antasko lahjakortin, mutta omat tyttäret oli sitä mieltä että rahana , saa ostaa mistä haluaa.
Mariskooleista tykkäävä palstamamma:)Minkä värisen viet?
Minusta tärkeintä on ajatus, eikä rahan määrä mitä lahjaan on laitettu. Vaikka ne pelkät kukat ja kaunis kortti on riittävää :)
Minusta tärkeintä on ajatus, eikä rahan määrä mitä lahjaan on laitettu. Vaikka ne pelkät kukat ja kaunis kortti on riittävää :)
peesaan myos tata vastausta.
jos haluaa vähän ekstraa, niin kaiverrus pohjaan, esim Malja 40 vuotiaalle x:lle. Suoraan lasiin, ne metallilaatat kuuluu vähän muihin pysteihin.
ainakin mulle, vaikka ihan pelkät kukatkin. Meillä ainakin tavaraa on niin paljon, että tärkeintä on itse muistaminen. Siis vaikka että ystävät tulevat käymään ihan ilman tuomisiakin, lahjoista ja niiden rahallisesta arvosta en niin perusta. Itse sain yhtenä synttärinä tädiltäni vanhoja naistenlehtiä vuodelta 1973 (mun syntymävuosi). Meillä on mun kavereiden kanssa ollut monta hauskaa hetkeä kun on lueskeltu muoti- ja kauneusvinkkejä tuolta ajalta. Huippulahja siis. :)