Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

omalla autolla legolandissa käyneitä?

Vierailija
17.04.2011 |

kiinnostaisi moinen reissu. olisi kiva kuulla hyviä yöpymis ym kivoja paikkoja matkan varrelta lapsiperheelle?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
17.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oli vaan tosi kallista, kun viime kesänä katseltiin mahdollisuuksia. Juutinrauman sillan ylitys maksaa maltaita, samoin sisäänpääsy Legolandiin :(

Vierailija
2/2 |
17.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me yövyimme leirintäalueen mökissä Legolandin vieressä. Oli mukava vaihtelu muuten lomalla hotelleissa yöpymisen sijasta ja kun sää oli hieno, niin lapset viihtyivät (siellä oli pupuja, marsuja, vuohia ja poneja katsottavaksi ja syötettäväksi ja minigolf-kenttä, sekä pomppupaikka).



Yksi hotelli (en enää muista nimeä, mutta oli jonkun hotelliketjun hotelleja, olisiko ollut Best Western tms.) oli juuri sillan juuressa meren vieressä ja siellä on mielettömän ihana uima-allas (iso, lämmintä vettä ja ei hyppimiskieltoa), sekä sisäliikuntaa varten liikuntasali, jossa pystyi pelaamaan mm. sulkapalloa. Se hotelli jäi mieleen. Varsinkin kun siellä oli tilaa puuhastella, kun muuten hotellissa tuntui olevan vaan eläkeläisiä.



Muut majoittumispaikkamme matkalla olivat ihan kivoja, mutta eivät mitenkään erityisen mieleenpainuvia.



Ja hinnoista sen verran että totesimme siltamaksujen olevan sen verran halvempia että lauttamatka jäi juuri hinnan vuoksi välistä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi neljä