kuin monen avo/aviopuolisosta käy pornosivuilla netissä ja mielipide
Kommentit (20)
Mun käy eikä haittaa. (Lapsia olen synnyttänyt jos tärkeä tieto)
mutta ei haittaa käy tai ei. Yhdessä katsomme pornoa joskus leffana.
mies varmaan joskus käy, itse käyn varmaan enemmän kuin hän.
mies ei tietääkseni, paitsi joskus katsotaan yhdessä
On kausia kun käy enemmän, välillä taas ei kuukausiin. Mua ei haittaa ollenkaan.
Ollaan samoilla linjoilla, eli EI prostituutiolle, ihmiskaupalle, pornolle ja sovinismille. En voisi olla miehen kanssa, jonka mielestä porno olisi OK.
Ainakin tiedän että pornoa katsoo, tosin latailee pornoa koneelleen, en ole kysynyt kuinka aktiviisesti käy sitten eri sivuistoilla. Ja asia on ihan ok, käyn itsekin silloin tällöin katsomassa pornosivuja kun tekee mieli omaa kivaa.
Seksiä on kuitenkin riittävästi ja se on hyvää, joten miksi nipottaisin pienestä pornon katselusta
Minä käyn eikä miestä tuo näytä haittaavan.
välillä yksin, välillä erikseen. Ei ongelmia.
mutta luulen et käy. On saanut vaikutteita pornosta koska ehdottelee mulle kaikkea.
mä käyn itsekin joskus
ei se ole multa pois, enkä todellakaan ole mustasukkainen niille siisteille posliinipimperoille :)
Ollaan samoilla linjoilla, eli EI prostituutiolle, ihmiskaupalle, pornolle ja sovinismille. En voisi olla miehen kanssa, jonka mielestä porno olisi OK.
Hienoa, meillä kanssa. Laajensimme sen kaikkiin ismeihin, ja nyt suunnittelemme poistavamme kaikki adjektiivit käytöstä epätasa-arvoa lisäävänä.
Mies käy työkoneeltaan S/M-aiheisilla sivuilla. Kotikoneelta hän ei käy, mutta kävi ennen. Olikin melkoinen yllätys, kun huomasin miehen käyneen sellaisilla sivuilla, jossa miehiä potkitaan kiveksiin, sidotaan, kävellään korkkareilla vartalon päältä, miehet nuolee naisen saappaita yms.
Itse en ole s/m:stä innostunut, joten tyydyttäköön s/m-tarpeensa sitten netissä, jos näin haluaa. Ei ole multa pois.
Yhdessä katsotaan mainstream-pornoleffoja ja joskus netistäkin jotain. Kyllä mäkin käyn yksiksenikin katsomassa pornosaitteja netissä, mutten sitä miehelleni erityisemmin mainosta.
älypää peli ja joskus urheilua katsoo. No enpä katsele minäkään.
koska minä koen asian niin häiritsevänä Syitä tähän on monia, muun muassa oma huono itsetunto ja ennen kaikkea se, että feministinä en voi hyväksyä pornon esineellistävää naiskuvaa ja tietynlaista väkivaltaisuutta.
Joo, kivittäkää vaan. Mun mielestä pornon katsominen ei kuitenkaan ole mikään ihmisoikeus, ja avioliitossa ei pitäisi tehdä asioita jotka eivät ole millään tavalla välttämättömiä omalle hyvinvoinnille mutta loukkaavat toisen arvoja ja saavat toisen tuntemaan riittämättömyyttä. Mulla siis syömishäiriötausta, enkä kokonaan pysty olemaan tuntematta alemmuudentuntoa ja riittämättömyyttä niiden laihijen ja sileäihoisten naisten rinnalla, vaikka mies ei varsinaisesti meitä vertailisikaan.
Meidän seksielämä on parantunut paljon sen jälkeen kun mies luopui pornon katselusta. Voi tietysti olla että katselee edelleenb työmatkoilla, mutta siis ainakin paljon vähemmän kuin ennen.
Ollaan samoilla linjoilla, eli EI prostituutiolle, ihmiskaupalle, pornolle ja sovinismille. En voisi olla miehen kanssa, jonka mielestä porno olisi OK.
Hienoa, meillä kanssa. Laajensimme sen kaikkiin ismeihin, ja nyt suunnittelemme poistavamme kaikki adjektiivit käytöstä epätasa-arvoa lisäävänä.
enkä uskokaan, että käy.
Minua asia ei kyllä vaivaisi... katson itsekin joskus pornoa.