Kuravaatteet ja vedenkestävyys
Ostin tänään Jesper Juniorin puoleen hintaan päiviltä Motions kurahousut ja sadetakin. Nämä:
http://www.jesperjunior.fi/tarjoukset
Ovat normaalia polyuretaania-polyesteriä. Nyt kotiin tullessa huomasin lahkeessa roikkuvan lapun, että vedenpitävyys 3000mm. Kuinka tämä voi pitää paikkansa? Miten sadevaatteissa voi olla noin pieni vedenpitävyys? Meillä on Tickettiä ja Reimateckiä ja niissäkin on jo 5000mm vedenpitävyys? Onkohan tuo joku virhe vai miten selitätte?
Kommentit (4)
samaa mietin minä. kotona vasta huomasi. tekis kyllä mieli palauttaa jos oikeesti eivät oo OIKEITA kuravaatteita..
siksi tarjouksessa, että lappuihin tullut painovirhe ja pitäisi olla 30 000?
Soitin JesperJuniorille ja sieltä sanottiin, että juuri siksi olivat puoleen hintaan, kun kaikkiin oli menny ihan vääriä lappuja kiinni eli joidenkin housujen lapuissa luki takki ja joissakin luki pipo jne. siispä tämä 3000mm oli myöskin täysin väärä hälytys.
outoa? Kuulostaa kyllä jonkinlaiselta virheeltä? Olen joskus kuullut, että sadevaatteissa pitäisi olla 20 000 että olisikohan tuossa 30 000 ja yksi nolla unohtunut?