Lue keskustelun säännöt.
JOKELA (Tuusula)
28.03.2011 |
Heippa! Olemme kolmihenkinen lapsiperhe, ja ollaan aikeissa muuttaa Jokelaan tässä kevään-kesän aikana. Ajattelin jo hieman etukäteen kysellä jo alueesta, palveluista, asukkaista jne. Onko turvallista/rauhallista asua keskustassa? Millaisia kokemuksia lasten terveydenhoidosta ja päiväkodeista? Onko perhepäivähoitopaikkoja tai yksityisiä päiväkoteja?
Kaikki tieto on tervetullutta!
KIITOS :)
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Moi!
Käytännön kokemusta Jokelasta ei ole, mutta sen minkä tiedän ja havainnut, niin rauhallista seutua. Palvelut ovat PIENEN paikkakunnan palveluja, eli löytyy vähän kauppaa ja bensa-asemaa. Valitettavasti terveydenhoidosta ja päiväkodeista Jokelan suunnalta ei ole joten niihin en voi vastata..ainoastaan Järvenpäästä kokemusta.
Niin ja jos kiinnostaa katsoa, niin meillä on myös asunto myynnissä Järvenpäässä Pellonkulmassa eli rauhallisella alueella keskustan palvelujen vieressä, niin katso oikotien kohde: 6666369