Ovistestin viiva melkein yhtä vahva kuin kontrolliviiva.Ovulaatio?
Tikuttelen eka kertaa ovista ja tähän asti testiviivaa ei ole näkynyt ollenkaan. Nyt kuitenki testiviiva lähes yhtä vahva kuin kontrolliviiva. Onko ovis tulossa vai pitääkö sen viivan olla tosiaan yhtä vahva tai vahvempi kuin kontrolliviiva?
Kommentit (2)
ja viiva oli heikentynyt. Nyt on kp 11. Eilen siis kp 10. Epäilen kyllä, että mulla on ovis ennen tuota kp 14, sillä ekassa raskaudessakin raskausoireet tuli aika nopeaan, 2 päivää yhdynnästä, joten olinkin varmaan raskautunut jo edelliskerralla enkä sillä, mikä olis ollut lähempänä kiertopäivää 14.
Muutama testi jäi vielä käyttämättä, joten testaan uudestaan seuraavassa kierrossa. Jospa sitten tulis vahvempaa viivaa. Kroppa on vielä helmikuisesta keskenmenosta hiukan sekaisin. Ja voi olaa, etten edes vielä ovuloi. Viime menkat oli vasta sellaset, kun mulla normaalisti on.
Sinuna jatkaisin testaamista vielä kunnes tulee tasavahvat viivat tai testiviiva on paksumpi. Mikä kp sinulla on menossa?
Minulle gyne sanoi tänä keväänä, että jos on normali kierto, niin puuhailut on hyvä ajoittaa kp 10-15.