Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Joko uskaltais..?

Vierailija
14.03.2011 |

Vauvaa on puolison kanssa nyt noin puolisen vuotta yritetty ihan kunnolla, mutta ehkäisyä ei ole ollut neljään vuoteen (jolloin jätin siis pillerit pois). Tänään on menossa kp 36/29-30, mutta tuntuu että jos teen testin jo nyt se on kuitenkin negatiivinen ja petyn pahasti niinkuin aina ennenkin.. Kuinkahan monta nega testiä ihminen oikeesti kestää ennen sekoamista.. Kannattaako siis varmuudeksi odottaa vielä vaikka muutama päivä?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
15.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

aamulla nousin innoissani ja menin vessaan. ei vieläkään mitään ja olin onneni kukkuloilla.. tein testin ja laitoin sen kiltisti odottelemaan pöydälle parasta toivoen, mutta sitten mitäs siihen paperiin jäikään... No toivottavasti pian tärppäis.

Vierailija
2/5 |
14.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

No testi on nyt ostettu.. katotaan uskallanko pissailla siihen tänään vai jännitänkö vielä aamuun.. Ilmoitellaanpas sitten taas :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse olen testannu aina kun kp:t yli 2 päivää. :)

Vierailija
4/5 |
14.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parempi tietää totuus kuin pitkitellä.

Tein itse joka kerran heti, kun kuukautinen viipyi.

Vierailija
5/5 |
14.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tekiskö, jos ei vielä, jos odotan, en halua negaa... Loppujen lopuksi tein sitten kuitenkin aina, loppuu ainakin turhien haaveiden elättely päiväkausia.



Toivottavasti tärppäsi, älä jätä meitä epätietoisuuteen...! :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi neljä