Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En äänestäisi 40-vuotiasta lestadiolaisnaista.

Vierailija
10.03.2011 |

Jolla jo yhdeksän lasta. Kohta kumminkin taas paksuna ja jättää kansanedustajan hommat kesken. Ellei sitten ole kohtu poistettu eikä enää sikiä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
10.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei varmaan kannata sitten äänestää ketään hedelmällisessä iässä olevaa naista, koska raskaus on aina mahdollinen. Että se siitä naisten välisestä solidaarisuudesta. Kansanedustajahan ei saa saada lapsia, eihän?

Vierailija
2/5 |
10.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

enemmän kuin todennäköinen. Ei-uskova nainen, jolla on jo lapsia yleensä ehkäisee mikäli pyrkii luottamustoimeen.

Ja solidaarisuudesta on turha puhua kokkariehdokkaan kohdalla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
10.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Edes lestadiolaiselle. Mutta onhan lestadiolaisnaisen arvoissa varmaan muutakin arvoillesi sopimatonta.

Vierailija
4/5 |
10.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kansanedustajahan ei saa saada lapsia, eihän?

Jurppii ihan vietävästi että käytetään kansan "luottamuslausetta" väärin ja jäädään neljän vuoden "määräaikaiselta" työsopparilta äitiys- ynnä muille lomille pariksi vuodeksi. Veroeurojen tuhlausta, eikä se kansanedustaja hirveästi silloin saa aikaan.

Tämän tempunhan teki esim. Riikka Manner, mutta sopii hyvin Kepun maineeseen.

Vierailija
5/5 |
10.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

sekin että onko ehdokas taipuvainen masennukseen.

Jos on niin ei sais äänestää. voi käydä muuten niin että jää kokonaan sairauslomalle.



Onko joku 40v- lestadiolaisnainen menossa ehdolle vaaleihin?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme yksi