Vanhanen oikea ketku! Hyvä persut jos laitatte
Kommentit (10)
samoin Nuorisosäätiön kuviot. Tiedä vaikka olisi nuorisosäätiön rakennettavista kasoista otettuja?
Lipponen, tuo RKPn juoksupoika ja vanha kokoomulainen sdp:n jäsenkirjalla on myös omalukunsa.
Nato-asiassa hallitus puhuu yhtenäisenä.
Eli silloinkin persut menee joukon mukana...
en vanhastakaan niin diggaa, mutta musta toi on jo vähän ajojahtia. En usko, että keskustassa on yhtään sen rikollisempaa kuin muissakaan puolueissa. Nyt vaan kaikki keskustan jutut on tulleet ilmi. Odotellaan tässä niitä muitten töppäilyjä..
ne kadonneet sähköpostitko?
Oma työnantajani säännöllisen epäsäännöllisesti käskee tyhjentää sähköpostia ja yleensä yhden päivän aikana tulee poistettua useampi sata viestiä, joista suurin osa on tullut todella laajalla jakelulistalla, jotain viikkotiedotteita, kahvikutsuja yms.
Ja jos parin vuoden päästä kyseltäisiin miksi sähköposteja on poistettu silloin ja silloin niin tuskin tietäisin syytä.
Persuja en ikinä äänestäisi ja kun meidän läänin persujen ehdokkaita katsoo, niin epäilisin kyllä sellaisen mielenterveyttä joka sellaisia punaniskoja äänestää.
lukea ja käsitellä ne kaikki kadonneet sähköpostit. Vaikka ne olis rakkauskirjeitä Sirkka Mertalalta, niin ne pitää käsitellä julkisesti, kun kerran Vanhanen oli ne koneeltansa poistanut ja on siksi epäluotettava ja rikollinen!!!!!!!!!!!!
Iltalehdessä lukee että ne viestit on kuitenkin saatu palautettua, eli kyllä ne on huomioitu.
mitään Keskustan nuorisisäätiön tai Kokoomuksen juttujen paljastamiseksi. Se että protestoi ei nyt riitä tähän asiaan yhtään kun tässä asiassa persut ei ole tehneet mitään. Ei edes protestoineet. Poliisi hoitaa asiaa, ei joku prosenttijengi.
Ei, antoivat Vanhaselle puhtaat paperit kuten muutkin.
väärään, fiksu mies!! Se nyt on vaan niin kiva nokkia keskustan puheenjohtajia, aina juuri niitä!!
Mutta kun Lipponen avaa suuren turpansa, niin hän ei ole syyllistynyt mihinkään, ei tietenkään, sosialisti sosialisti !!!!!
Täältä todella tulee turpaan jos Vanhasta vielä uskallatte haukkua!!!!!
Perussuomalaisten kansanedustajat miettivät viikonlopun yli, esittävätkö he ex-pääministeri Matti Vanhasen (kesk) asettamista syytteeseen valtakunnanoikeudessa eduskunnan ensi tiistain täysistunnossa.
Eduskuntaryhmän puheenjohtaja Raimo Vistbacka (ps) sanoi torstaina pidetyn ryhmäkokouksen jälkeen, että hän ei itse katso syytekynnyksen ylittyvän.
Eduskuntaryhmä ei kuitenkaan tehnyt asiasta mitään päätöstä, eikä sitonut jäsentensä käsiä asiassa.