Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kehu tai hauku koirarotu!

Vierailija
10.02.2011 |

Mä aloitan:

Jackrusselit on ÄRSYTTÄVIÄ räksyjä, todellisia jästipäitä!

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
10.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ovat ikäviä.

Mitä pienempiä, sitä huonotapaisempia, perusluonto perseestä eikä niitä kouluteta kun ne on niin söpöjä ja ne voi laittaa vaikka kassiin. Ne räkyttää muille koirille ja sekin on vaan niin söpöä kun niillä on "ison koiran luonto" eikä ne pelkää isoa koiraa.



Pystykorvat vasta ovatkin kauheita räkyttämään.

Terrierit ovat näykkiviä ja purevia petoja.



Mutta siis yhdistelmä pieni riitaahaastava piski ja sen ihanuutta päivittelevä emäntä on se, mikä minua eniten nyppii. Kouluttakaa perkele ne koiranne!



(Anteeksi tämä alkukantainen purkaus)

Vierailija
2/7 |
10.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

koska tunnen kunnolla vain kolme rotua

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
10.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ovat lempeitä ja kuuliaisia koiria, tosi lapsirakkaita sekä työhaluisia. Komean näköisiäkin ja haastetta löytyy.



Kaikki koirarodut on omalla tavallaan upeita niin luonteeltaan kuin ulkonäöltäänkin, mutta muhun ei iske koirat jotka ei myöskään koirilta näytä. Esimerkkinä mopsit.

Vierailija
4/7 |
10.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Terrierit ovat näykkiviä ja purevia petoja.

näykkinyt, räyhännyt eikä purrut. Se on viisas, lempeä, ihmis- ja kissaystävällinen koira. Ihmeellisiä yleistyksiä tällä palstalla. Terrierirotuja on kymmeniä ja sen lisäksi jokaisella koiralla on oma yksilöllinen persoonansa ja kouluttajansa.

Vierailija
5/7 |
13.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin sanoi ensimmäisen kerran 10v sitten arvostettu tuomari kun olin hänen kehässään ja rottweilerit oli arvosteltavana ja rähjäsi niin että tuomari joutui laittaan koko avoimen luokan koirat ulos kehästä jäähylle.

Seuraavan kerran samaa sanoi eräs koirapuolen lt-tuomari, ulkomuototuomari ja koirapiireissä erittäin arvostettu pitkänlinjan kasvattaja. Kertoi ilman panettelua kuinka huolissaan rottweiereiden luonteista ollaan. Siitäkin on aikaa 5 vuotta.

Enempää en arvaa kertoa ettei ole tunnistettavia henkilöitä. Mutta ko. koirarodun kanssa tekemisissä useamman vuoden, yli 20v. olleet ovat antaneet ei niin positiivisia lausuntoja rodun luonnepuolesta.



Pitääkö ostajat ja kasvattajat tiettyjä luonteenpiirteitä normaaleina ja ideaaleina, ei nähdä metsää puilta.

Vierailija
6/7 |
13.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

+todella kiltti ja lempeä

-karvaa lähtee paljon

-isokokoinen ja sillä on paljon voimaa vetää

-tyhmä ku saapas

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
13.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

HauHahahu

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi kolme