Onpa pieni ja ahdas vessa. eihän tuolla mahdu tekemään mitään. (sis.linkin)
Kommentit (5)
Näkee millainen asunto on, et kiinnostakao edes mennä katsomaan.
outoja me ollaan, kun ei meilläkään ole pahemmin mattoja lattioilla? Kylläpä sitä saa nykyään helposti oudon maineen. Niin ja toinen vessakin meillä on pienempi kuin tuo kuvan.
Mutta mitä ap:lla on tapana tehdä vessassa, jos sitä ei tuolla mahdu tekemään?
noista kuvista ei nimittäin YHTÄÄN näe, millainen asunto on. Niissä ei ole kuvattu kokonaisua huoneita tai näkymiä, vaan vain esim lastensänkyä makuuhuoneessa tavalla, josta ei näe, onko huone sängyn ympärillä iso vai pieni. SAmoin se vessa on otettu kaapin takaa nii nettä kaappi näyttää täyttävän koko vessan. Vessa näyttää todella pieneltä kopilta, mutta kun vähän ajattelee niin sinne 10*10 sentin näköiseen kulmaan kuitenkin mahtui pönttö, kun taas etualan täytti se ihme allaskaappi, joka yleensä kuitenkaan ei ole juuri 40-50 senttiä syvempi - kuvan mittasuhteiden täytyy siis olla ihan pielessä. Mistään huoneesta ei näkynyt huonekorkeutta kunnolla ja niin edelleen.
huono välittäjä. Asunnosta sinänsä mahdoton sanoa mitään. AIka perus tuon ikäiseksi, mutta varmaan joskus 2000-luvun taitteessa rempattu.
jos on paljon katsojia. Se on tuossa vieressä näytillä oleva asunto Vaaralassa.
Mitä siellä pitäisi mahtua tekemään? Kamalan värinen se ainakin on. Ja muutenkin hieman outo fiilis jäi noista asukkaista, kun ei paljoa näy mattoja lattioilla ja myyntikuvia otettu viitsimättä noukkia edes rättejä näkyvistä.