Löysin 14v. Poikani takin taskusta
Kortsu paketin, kun laitoin takkia pesuun ja tarkistin taskut. Paketti oli avattu ja sieltä oli otettu muutama. Ja kun tyhjensin hänen huoneensa roskiksen, siellä oli käytetty...
Ja nyt hän on yökylässä kaverillaan.. Hän sanoi menevänsä uudelle kaverilleen yöksi. Mitä teen??
Kommentit (16)
Ai että mitä teet? Puhut poikasi kanssa. Mitä muita vaihtoehtoja oli harkinnassa? Vai siis haluatko tietää, mitä sinun pitäisi pojallesi sanoa? Se on aikalailla sinun omista periaatteistasi ja mielipiteistäsi kiinni, pidätkö saarnan vai valistuspuheen vai annatko rangaistuksen vai etkö enää päästä minnekään vai kuinka... Kerro nyt vähän, mitä itse aiheesta ajattelet.
anteeksi ap, vakava aihe, mutta nauran täällä ääneen kakkosen luomalle mielikuvalle...:DD
ehkä poika on käyttänyt itsekseen. ottaisin aiheen varoen esille.
pidätkö saarnan vai valistuspuheen vai annatko rangaistuksen vai etkö enää päästä minnekään vai kuinka...
ihmeessä pitäisi saarnata tai rankaista???
Kakkosen kommentti on osoitus siitä, että tää palsta on ajoittain ihan ykköshuvia :D Rupes tekeen mieli kokeilla itsekin ko. temppua.
Tai mitä kysyisin. Siis eihän hän välttämättä ole niitä kortsuja itse käyttänyt.. Haluisin vain tietää miten asia on, mutta en tiedä miten lähestyä.
Ap
varsinkin jos poika käyttää kortsuja vain masturboidakseen. Poika säilyttää niitä tietenkin takkinsa taskussa ettei utelias äiti löytäisi penkoessaan pojan huonetta.
Tai mitä kysyisin. Siis eihän hän välttämättä ole niitä kortsuja itse käyttänyt.. Haluisin vain tietää miten asia on, mutta en tiedä miten lähestyä.
Ap
pojan isä on kuvioissa mukana, niin voisit pyytää häntä juttelemaan pojan kanssa jos et itse tiedä mitä sanoa.
Mulla on vaan tyttöjä, joten en osaa neuvoa ollenkaan poikien kortsuvalistuksessa :)
tässä trolleillessasi joutunut noin kauas poijjastasi, niin älä ihmeessä puutu asiaan. Ole hilijaa!
että palauttaisit pojallesi sen kortsupaketin ja kysyisit, haluaako hän jutella asiasta.
Voisit esimerkiksi kertoa, että löysit paketin, kun se oli joutua pesukoneeseen ja ajattelit, että hän ehkä haluaa sen takaisin, mutta et kehdannut jättää sitä pojan huoneeseen näkyville etkä halunnut penkoa ja aukoa esim laatikoita.
ja ystävällisesti vain sanot että tyhjensit takin taskut ja laitoit sen sisällön sinne ja sinne.
Mitä se sulle kuuluu mitä se poika touhuaa! Sen seksuaalisuus ei kuulu sulle. Mutta jos osaa kortsuja käyttää niin se on erittäin hyvä!
Kyllä ne tossa iässä tietää mitä niillä tehdää ja mitä varten ne on. Ja jos vaikka vain testaa niitä niin sekin on hyvä. Ei joudu noloon tilanteeseen tyttöjen kanssa kun on kokeillut miten se asetetaan paikoilleen oikein.
Kunnioitusta myös vanhemmilta lapsia kohtaan! :)
Totuushan on se, että vanhemmat eivät voi lapsensa seksielämää mitenkään rajoittaa tai ainakaan estää.
14vuotias on tosi nuori, mutta jos poika on jo aloittanut seksielämän niin "vahinko" on jo tapahtunut.
Anna kortsut pojalle takaisin ja sano, että muistathan jatkossakin käyttää noita :-)
Ei ainakaan pääse sattumaan suurta "vahinkoa".
Näytät hienolta.