Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En pidä musiikista

Vierailija
31.01.2011 |

Olenko ainoa laatuani? En oikeasti tykkää kuunnella musiikkia. Lähes kaikki tuntemani ihmiset kuuntelevat musiikkia ilokseen kotona, ulkona, töissäkin töitä tehdessään ja nauttivat siitä. Itseäni taustamusiikki häiritsee ja ärsyttää todella paljon. En myöskään kotona ollessani kaipaa musiikkia, eli jos vaikka olen yksin kotona, olen hiljaisuudessa.



Minua hävettää tämä asia, sillä tosi monet ihmiset kysyy, kun tutustutaan, millaista musiikkia kuuntelen. En kehtaa sanoa, etten tykkää musiikista, sanon sitten vain jotain nimiä, mistä vähän tykkään.



En muista koskaan saaneeni musiikista mitään erityisiä kicksejä, en juhlissa, en konsertissa tai muuallakaan. En kuitenkaan ole täysin epämusikaalinen, sillä osaan laulaa aika hyvin. Lapsuudenkodissanikaan musiikkia ei tosin paljon kuunneltu, ehkä kyse on harjoituksen puutteesta.



Mutta siis olenko ainoa?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
31.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

musiikkia yksin ollessani.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi seitsemän