Mun mielestä opettaja käyttäytyi oudosti kevätjuhlissa,
kun oli todistusten aika joittenkin kohdalla puhui, että miten tulee ikävä sinua jne. jne. Toisten kohdalla ei sanonut paljon mitään, antoi vaan todistuksen ja kätteli. Mun mielestä ei saisi käyttäytyä näin, vaikka tiedän, että tietysti opettaja kiintyy toisiin lapsiin enemmän kuin toisiin.
Kommentit (6)
vaikka oman tyttäreni kohdalla sanoikin, että tuollaisia tyttöjä saa hakemalla hakea.... (Kyseessä siis naisope).
paikkakunnalta ja ope sanoi, että tulee ikävä. Minusta se oli ihanaa!
Eli vaikka tyttö/poika muuten miellyttäisi, niin oppiminen ja koetulokset on puhuttava puolestaan. Näinhän elämässä ei aina kyllä ole aikuisenakaan. Valitettavasti "pärstäkerroin" vaikuttaa, mutta surullista kun kyseessä on vasta lapset.
tuli jotenkin surku niitä muutamia, joille ei sanonut oikein mitään????
opettaja on virkamies. hänen pitäisi olla tasapuolinen. Eihän opettajat sitä tosin useinkaan ole, mutta pitäisi kuitenkin.