Onko bulgarian jugulla ja turkkilaisella paljonkin eroa?
Kakkuun pitäisi laittaa 5dl turkkilaista jugurttia,mutta sehän on aika hapanta :S Sopiskohan tuo bulgarian jugurtti paremmin?
Kommentit (7)
Turkkilaisessa on rasvaa huomattavasti enemmän. En kyllä yhdy siihen, että turkkilainen olisi happamampaa kuin bulgarian jugurtti.
bulgarian jugu on koostumukseltaan ihan löysää. Siis tosi löysää. Turkkilainen on tömäkämpää, varmaan siksi sopii sinne kakun väliin paremmin.
Kakku on sellainen liivateversio joten ehkä parempi kun ei liikoja kikkaile.ap
turkkilainen jugu on maultakin parempaa. En ole koskaan kakkuihin laittanut bulgarialaista, yleensäkin rahkaa mieluummin ja maustetut rahkat etenkin helppoja ja hyviä.
kaikkeen (muuta kuin leipomiseen) turkkilaista jugurttia voi käyttää? Voiko käyttää ns. ruokakerman sijasta?
Olisi pönikkä odottamassa, kun NIIN halvalla sai :D
ja kertoo syövänsä sellaisenaan vaikka marjojen tai hedelmien kanssa. Laitan myös lihakastikkeisiin ja teen kermavaahdon kanssa jälkkäriä.
Happamia ovat molemmat ja sopivat kakkuihin.