kiva treffikahvila helsingissä
Olen saanut kahvikutsun mieheltä ja nyt pitäisi keksiä perjantai-illaksi joku kiva kahvila, missä aikuiset voi tavata. Mies tulee pääkaupunkiseudun ulkopuolelta, joten en luota siihen, että hän keksii kivan paikan. Ehdotuksia?
Kommentit (5)
kevääseen asti.
Nuo edelliset ovat kyllä oikein kivoja paikkoja. Lisäisin vielä listalle Cafe Engel (Senaatintorin kupeessa) ja Bulevardin kahvisalonki Bulevardin ja Manskun risteyksessä.
Mulle tuli mieleen, että ehdottaisin vielä sitä (olin siis se 2:n), sinne olisin varmaan itse mennyt vastaavassa tilanteessa mutta nettisivuilta huomasin, että talon remontin vuoksi kiinni.
Taitaa tosin olla auki vain klo 20 saakka. Siellä on ehkä vähän väljempää kuin monessa muussa kahvilassa.
Riippuu vähän mistä tyylistä itse tykkäät mutta tässä muutamia paikkoja: Cafe Ursula (Aleksi tavaratalon yläkerrassa), Cafe Espland, Strindberg, Cafe Ekberg, Cafe Lasipalatsi, Kiasman kahvila, M-bar, Java