Mikähän euroopan kaupunki vois olla kiva toukokuussa?
Miehen kanssa kahdestaan lähdettäis.
ei olla koskaan ennen oltu kaupunkilomalla. Pari kertaa pakettimatkalla rantalomalla.
Wien olis varmaan kiva mutta onko se enmmän joulun alla kivempi (joulumarkkinat yms..)
Kommentit (8)
Lämmintä jo, muttei vielä liian kuuma. Ehdotan Roomaa. Tosi kaunis kaupunki ja paljon nähtävää.
Lämmintä jo, muttei vielä liian kuuma. Ehdotan Roomaa. Tosi kaunis kaupunki ja paljon nähtävää.
viimeks oltiin vuosi sitten löhölomalla joten nyt ajateltiin että vois lähteä lyhyemmälle kaupunkilomalle.
Budapest kuulostais kans kivalle.
Mietityttää kun oli eri rahayksikkö. Eiköhän senkin äkkiä oppis:)
Vois olla lapsillekin parempi että oltais lyhyempi loma tällä kertaa. Sanotaan nyt vielä sekin että lapset ovat myös päässeet reissailemaan:)
ap
Nizza, Barcelona, Firenze. Toukokuussa nyt on ihanaa melkein missä vain :)
aika lähteä vaikka Kööpenhaminaan, jos ette rantalomaa ole etsimässä. Tanskassa on toukokuussa, varsinkin loppupuolella, jo useimmiten lämmintä, joskus helteitäkin.
Tekemistä ja näkemistä riittää ja tanskalaiset ovat ehdottomasti ystävällisimpiä kaikista pohjoismaalaisista!
Keväällä/alkukesästä mieletön fiilis käydä, siellä kun on kevät vähän meitä edellä: paljon tulppaaneja ja vehreyttä, jota kaipaa pitkän talven jälkeen. Todella kaunis kaupunki, suosittelen erittäin lämpimästi!
Tallinnakin on kaunis toukokuussa