Miksi en osaa nälviä ihmisiä?
Kommentit (7)
Luultavasti et vaan kehtaa tai halua.
Itse osaisin kyllä, mutta en nälvi - ainakaan ellei joku ole ensin minulle tai jollekulle heikossa asemassa olevalle todella törkeä - ja harvoin elämänpiirissäni kukaan on. Musta nälvijät vaikuttavat onnettomilta, itsetunnoltaan heikoilta, epäkypsiltä ja typeriltä.
Ja se pitäisi osata, koska kiusaaminen on tie suosioon ja menestykseen. Ei tarvitsis olla itse sitten siinä "heikossa asemassa".
ja kykyä tehdä oikeaan osuvia huomioita ihmisistä.
Jos sinulla ei ole näitä kykyjä, et osaa nälviä.
Eikä suosion puute johdu siitä, ettet osaa nälviä, vaan siitä, että sinulta puuttuu ym. ominaisuuksia.
Tai sitten vain olet ihminen, joka luulee olevansa täydellinen ja uskoo kaiken muiden taholta kohtaamansa pahan johtuvan muiden ihmisten kateellisuudesta, pahantahtoisuudesta tai siitä, että ympäröivä yhteiskunta ei arvosta hyviä ominaisuuksiasi.
ja kykyä tehdä oikeaan osuvia huomioita ihmisistä.
Jos sinulla ei ole näitä kykyjä, et osaa nälviä.Eikä suosion puute johdu siitä, ettet osaa nälviä, vaan siitä, että sinulta puuttuu ym. ominaisuuksia.
Tai sitten vain olet ihminen, joka luulee olevansa täydellinen ja uskoo kaiken muiden taholta kohtaamansa pahan johtuvan muiden ihmisten kateellisuudesta, pahantahtoisuudesta tai siitä, että ympäröivä yhteiskunta ei arvosta hyviä ominaisuuksiasi.
Tavoiteltavaa? Ei minusta. Tuollainen vastenmielisen ilkeä yrittää vissiin selitellä sitä luonnevikaansa tuossa jotenkin parhain päin. Muka älyä ja nokkeluutta vaativaa, no jopas on paksua... Vai vielä suosittuja nälvijät? Jaa, ehkäpä sellaisella onkin joku heitä ylistävä alistettu tahdoton hännystelijäjoukko, mutta että tosiystäviä? Ilkeällä nälvijällä?? Hah hah.
Vaatii _PALJON_ enemmän älyä, voimaa ja viisautta olla hyväsydäminen, mukava ja empaattinen, kuin olla joku päätään ilkeästi aukova ilkeän teinin tasolle jämähtänyt kiusaaja.
vaan älystä, nokkeluudesta ja kyvystä tehdä osuvia huomioita ihmisistä. Mutta nälviminen vaatii myös näitä samoja ominaisuuksia.
Nälviminen ei ole tavoiteltavaa, mutta on lapsellista väittää, että suosion puute johtuu siitä, ettei osaa nälviä tai ettei osaa olla ilkeä.
tehdään sinusta piilomulkero.
kaivetaan sisäinen vittuilijasi esiin....