Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millaiset suonikohjut pitää olla, että pääsee kunnalliseen hoitoon?

Vierailija
27.12.2010 |

Mulla tullut oikeaan jalkaan polvitaipeeseen ja siitä alaspäin äkkiä paljon patteja ja kiemuraisia suonia. En pysty nukkumaan öisin, kun tulee kipua.



Mitä teen?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

yli 50 pistettä pitää saada että pääsee leikkausarvioon. Tämä yleensä edellyttää,että on

-jatkuva turvotus hoitosukasta huolimatta (hoitosukka on sellainen yksilöllisesti mitattu "tukisukka", maksaa n 70e

- säärihaava tai sen uhka

eli kovin kevyin " kosmeettisin " perustein on kunnalliselle vaikea päästä

Vierailija
2/2 |
27.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse sain opiskeluaikana lähetteen julkiselle puolelle leikkaukseen, olin n. 24-vuotias. Silloin ainakaan ei mitään hoitosukkahommia ollut, nythän tosiaan voi olla systeemi muuttunut. Viimeksi mulle sanottiin muutamia vuosia sitten, että kunhan olen kaikki lapset tehnyt, saan lähetteen uuteen leikkaukseen. Nuorin on 9 v, eli tuskin tässä enää lisää lapsia tulee..voisin kysellä jonoon pääsyä. Sama jalka, uudet mutturat ja mutkat;-o.



Ja siis totta kai pitää olla kohjuista muutakin vaivaa kuin kosmeettinen: ja näinhän se nyt aina yleensä onkin. Särky, levottomat jalat tms.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän neljä