miten nopeasti olette tulleet raskaaksi
Kommentit (11)
kaksi kiertoa kun eka kierto ehkäistiin kondomilla. Toisen kerran otin jouluaattona viimeisen pillerin ja tammikuun puolivälissä plussasin...
Synnytyksen jälkeen söin taas pillereitä ja nyt ollaan yritetty toista 1v 2kk eikä vielä näy.
kuinka usein harrastatte seksiä ja kuinka monet satsit saat sisääsi?
Esikoinen tärppäsi eka yrittämästä (yksi kk-kierto tarkoituksella jätettiin väliin pillereiden lopettamisesta). Toista on nyt yritetty reilun vuoden ajan eikä ole vielä tärpännyt. Vähän jo hermostuttaa.
Levy loppui joulukuussa, kesäkuussa tärppäsi, siis laskettuna 5. kierrolla.
eka 2 kk harrastettiin milloin "huvitti" ei siis kellokortin kanssa
toinen 18 kk, kellokortin kanssa päiviä laskeskellen...
kolmonen kierukka pois, ei yksiäkään kuukautisia
Siis heti kuin oltiin ovulaation tienoilla saman katon alla. Kakkosesta jätin pillerit pois, mutta mies oli melkein kuukauden reissussa ja ehti yhdet menkat tulla, mutta heti seuraavasta kierrosta osui, kun oltiin samassa osoitteessa.
Mua oikeesti pelottaa, koska raskaudet ovat todella vaikeita, sairaalahoitoa vaativia, enkä haluaisi tulla vahingossa raskaaksi missään nimessä. :/
Tulin raskaaksi e-pillereiden aikaan.
Kolme aikaisempaa raskautta on saanut alkunsa ekasta kierrosta ehkäisyn lopettamisen jälkeen.
Kannattaa hankkia vasektomia /sterilaatio, jos todella pelkää raskautta.
Itselläni raskaudet helppoja, jtoen tähän oli suhteellisen helppo lopultaasennoitua vaikka 4. ei ollutkaan suunnitelmissa.
Siis heti kuin oltiin ovulaation tienoilla saman katon alla. Kakkosesta jätin pillerit pois, mutta mies oli melkein kuukauden reissussa ja ehti yhdet menkat tulla, mutta heti seuraavasta kierrosta osui, kun oltiin samassa osoitteessa. Mua oikeesti pelottaa, koska raskaudet ovat todella vaikeita, sairaalahoitoa vaativia, enkä haluaisi tulla vahingossa raskaaksi missään nimessä. :/
eka kolmannesta kierrosta, toka ekasta ja kolmannessa meni kuutisen kierrosta.
Olin syönyt 9 vuotta Femodenia, jätin sit ne pois ja ajatus oli että odotella omaa kiertoa, katsoa mihin asettuu ja sitten alkaa puuhailla vauvaa alulle, luulin, että menee pitkäänkin.. Noh.. syyskuussa -00 söin viimeisen pillerin ja joulukuun alussa jo plussasin.