Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Verotuksesta, auttakaa!

Vierailija
12.12.2010 |

Havaitsin tilinauhastani, että nyt joulukuussa on ylittynyt parilla tonnilla verokorttiini merkitty verollisen ansion yläraja. Kannattaako minun enää nostaa veroprosenttiani, jottei mätkyjä tulisi ihan hirmuisesti. Verotusvuosihan vaihtuu helmikuun alusta? Ja onnistuuko tuo veroprosentin nosto netissä vai täytyykö marssia paikan päälle asiaa hoitamaan?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
12.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei todennäköisesti kannata muuttaa enää pidätysprosenttia, joulukuun palkka menee sen ylemmän mukaan. Voit tietysti kokeilla laskea, voisiko joulukuun pidätys muuttua pienemmäksi verolaskurilla, mutta tuskin se haluamaasi suuntaan vaikuttaa.



Tammikuussa pidätetään sun normaalin veroprosentin mukaisesti, edellisvuoden tulot eivät vaikuta pidätykseen vaan aletaan ikään kuin alusta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla