Kuinka saada ihan spontaani orgasmi>?
Saan orgasmin yleensä yhdynnässä sormilla auttamalla. Muutaman kerran olen saanut ilman käsiä, mutta se vaatii tosi kovan duunin!
Kuinka saisin orgasmin kuin salaa?
Välillä mietin että toista miestä kokeilemalla voisi onnistua, mutta en tiedä.
Kommentit (11)
Valitset joukon miehiä, joiden kanssa nait. Heistä valitset parhaan mulkun perusteella, ja nautit lopun elämääsi orkuista.
Porvooseen tiedoksi: parhaat orkut saa perseestä!
Olen parisuhteessa, miehelläni on aika kookas paksu. Mutta hummerikaan ei ole niin erityistä jos sitä saa joka päivä!
Mietinkin että onko se kokemus vain minun varassa, vai vaikuttaako partneri?
Olisi niin ihana saada spontaanisti, yllättäen ilman kovaa duunia.
Oletko jo synnyttänyt? Se ainakin monella helpottaa orkun saamista.
olet lukenut liikaa harlekiineja. Harvalla naisella orgasmi tulee "kuin salaa". Se tulee nimenomaan työllä; sopivan tilanteen ja kiihotuksen kehittyessä, mielikuvien varassa, sopivalla tempolla avittaen; oli se sitten "ilman käsiä" tai käsien kanssa.
ehkä todellakin olen kadonnut romanssinovellien maailmaan. Kiitos päivityksestä, pitää vaan sitten kehittää niitä omia taitoja.
Toivoin vaan että jossain olisi se rakastaja joka taidoillaan tekisi minulle ihan mitä tahansa ja saisin maatajärisyttävän orgasmin heti minuutin jälkeen.
ehkä todellakin olen kadonnut romanssinovellien maailmaan. Kiitos päivityksestä, pitää vaan sitten kehittää niitä omia taitoja. Toivoin vaan että jossain olisi se rakastaja joka taidoillaan tekisi minulle ihan mitä tahansa ja saisin maatajärisyttävän orgasmin heti minuutin jälkeen.
...jos vaikka joulupukki toisi?!
terv.kohtalotoveri :(
Mies sohvalle istumaan. Mene itse syliin, kasvot vastatusten ja ei kun menoksi. Älä "pompi" ylös-alas suunnassa, vaan edes-takaisin. Mies voi auttaa sinua liikkumaan ja jostain syystä tuntuu vielä kivemmalle jos mies pitää perseestä kiinni!;) Ja vielä yksi hyvä kikka on jos miehellä on penisrengas. Tekee sen TODELLA kovaksi!!!!!! On toiminut meillä jo 9 vuotta siitä saakka kun tämä keksittiin ja on varma kuin tauti!
Huono neuvo. Pääasia, että peniksessä on pitkä sisään-ulos liike. Ei väliä tapahtuuko se ylös-alas, ees-taas vai takavasemmalta kerien niskat taittaen.
Älä "pompi" ylös-alas suunnassa, vaan edes-takaisin.
...eilen tosi kuuman ja pitkäkestoisen rakastelun lopussa, kun mies oli jo lauennut jälkiväristyksineen, kun rukoilin ettei lähde vielä pois musta, keksi tehä silleen koiramaisesti nopeita 'nylkytyksiä' niin ettei missään vaiheessa oikeesti tullut pois mun sisältä vaan hinkkas siellä syvällä --- tuntui tosi hyvälle eli olen tuon edellisen pitkävetäjän kanssa vähän eri mieltä, mutta nautintohan se on pääasia, ei tapa saada se...
olet lukenut liikaa harlekiineja. Harvalla naisella orgasmi tulee "kuin salaa". Se tulee nimenomaan työllä; sopivan tilanteen ja kiihotuksen kehittyessä, mielikuvien varassa, sopivalla tempolla avittaen; oli se sitten "ilman käsiä" tai käsien kanssa.
Ei harlekiineissa muuten sinänsä vikaa, paitsi juuri tämä: jotkut alkavat ajatella, että omassa (seksi)elämässä on jotain pielessä... Ja josko toisen miehen kanssa onnistuisi... Ei siitä välttämättä tule muuta kuin surua, mahdollinen avioero, iso pettymys tms. Ja jos on jo lapsiakin...:(
Mulla ja miehellä on seksielämä parantunut viime vuosien aikana. Yhdessäoloa on 15 vuotta. Luottamus toiseen (ja sitä kautta uskallus heittäytyä) on tuonut seksielämään melkoista maustetta! Luottamusta on edistänyt mm. parisuhdeterapia.
Oikean muotoinen ja kokoinen penis auttaa asiaa.
Oletan siis että et ole parisuhteessa.