Mikä paras punaisuuden peittäjä tms. kasvoille?
Kaikki käy, marketin kama tai kalliimpi.
Mulla on aina tuossa kasvojen keskialueella punaisuutta.
Alkaa kyllästyttään ku naama punaisena saan kulkea.. =/
Osaisko joku suositella jotain niin ei tarvi lähteä summassa kokeileen?
Kommentit (13)
ja useimmissa on ongelmana se etta vihreaa monjaa tahtoo jaada huokosiin ja muihin epatasaisuuksiin niin etta se nakyy meikkivoiteenkin alta.
Askettain minulle suositeltiin Cliniquen vihreaa voidetta ja se toimii paremmin kuin muut; itse voide on vihreaa mutta se muuttuu iholla valkeaksi. Tama meikkivoiteen alla on minulle ollut tahan mennessa paras loytamani keino. Vaikka eihan sita punaisuutta kokonaan saa peitettya millaan.
Silloin myyjä sanoi että tuo peittää punaisuutta, mutta ei mielestäni tarpeeksi.
Joku peiteväri ongelma-alueelle olisi hyvä.
Kokeilen kyllä ensi kerralla tuota vihreää Cliniqueta meikkivoiteena..=)
ap
Joe Blasco, olen käyttänyt jo 20 vuotta.
punaisuuteen ja tummiin silmänalusiin.
samanmoinen pieni rasia kuin tuo edellä mainittu, mutta sisällä on vain yhtä voidetta. Rasia vaaleansininen, tuo kolmen peitevoiteen rasia on "Lumenen sininen".
Sit Avene-sarjassa on sellainen peitevoiderasia, minkä nimeä en nyt kuollaksenikaan muista kun on niin pitkä ja ranskalainen.... mutta hyvä peitto, sopii juhliin ainakin.
vai mikä se oli. On kyllä ihan jees. Mutta vielä parempaa Dermalogican vihree mömmö.
meikkivoide. Itse käytän sävynä Blush Beigeä. Toimii, voin kertoa. Pieni pullo maksaa jotakuinkin 50 euron verran, mutta kestää hurjan pitkään, vaikka itsellä on päivittäisessä käytössä.
eli voide on skin caring foundation, pohjustusvoide.
Olen käyttänyt myös noin 20 vuotta. Tuhtia, riittoisaa tavaraa ja sillä saa todella luonnollisen näköisen lopputuloksen.
Tosin jos sitä vetää kunnolla, ja on isot ihohuokoset, niin kyllä se myös näkyy pakkelina.
Mutta juju onkin laittaa vain vähän, ja juuri oikeaa sävyä, myyjät auttaa valinnassa.
Minullaki on 3 eri sävyä rusketusasteen mukaan.
Lumenen double stay meikkivoiteesta. Ei ole mitään tuhtia ja paksua tavaraa. Blascolla on sitten kyllä tosi peittäviä voiteita jo, mutta ovat jo kalliimpiakin.