Mitä mieltä suhteesta?
Mies on 38-vuotias 3 lapsen isä ja nainen 25v lapseton.
Eikö tässä ole aikamoinen kokemus -ja elämäntilanne-ero?
Kommentit (11)
kunnes nainen alkaa haluta lapsia ja vaihtaa nuorempaan kumppaniin.
Miksi kysyt meiltä. Me emme tunne miestä emmekä naista. Emmekä tiedä, mikä heidät vei yhteen. Emmekä kummankaan suhtautumista lapsiin tai lähimmäisiin.
Ikä on toisarvoinen asia.Usko tai älä.
mutta miehellä ei ole tarjota vastaavaa hänelle.
Mitäs sitten, kun viimeistään 10 vuoden kuluttua se nainen haluaa lapsen? Mies 48...
Sori, mutta ei onnaa.
Kyllähän miehet pystyy lisääntymään pappaiässäkin, toisin kuin naiset.
Mitäs sitten, kun viimeistään 10 vuoden kuluttua se nainen haluaa lapsen? Mies 48...
Sori, mutta ei onnaa.
Vaan naisesta. Nainen muuttuu vielä paljon persoonana. Parikymppinen ei vielä tiedä tarkalleen mitä haluaa. Kolmenkympin kriisi, biologinen kello alkaa tikittää, huomaa haluavansa muutosta, huomaa ettei sitä yhteistä ollutkaan miehen kanssa niin paljon kuin oli kuvitellut, alkaa katsella ikäisiään. Mies alkaa ripustautua, koska tunnistaa naisen empivän jne. Tavallinen tarina. Yleensä näin. Voi toki toimiakin loppuun asti. Miehen kannattaisi olla kuitenkin realisti ja varautua tulevansa jätetyksi ennemmin tai myöhemmin. Been there and done that.
että mies ei ole enää naimisissa lastensa äidin kanssa ja hoitaa lapsensa hyvin. 13 vuoden ikäero ei noissa vuosissa ole minusta kovin paha, eroavaisuudet voivat myös rikastuttaa elämää! Kuka nyt itsensä kopion kanssa hlauaisi olla?
Jos nainen on valmis tuohon juttuun, varsinkin siihen, että miehellä on 3 hyvin tärkeää asiaa elämässä, eikä ole mustasukkainen miehen lapsista tai entisestä elämästä, niin miksei.
Paperilla ei ehkä ihannepari, mutta mitäs siitä.
ihan ok juttu. Jos taas mies on eronnut, niin ei missään tapauksessa.
ihan ok juttu. Jos taas mies on eronnut, niin ei missään tapauksessa.
Mies voisi olla eronnut? Tekeekö se miehestä automaattisesti paskan tai pahan, vai tarkoitatko ettei toimisi jos kuvioissa on exä tai vaikka kaksi exää?
Hohhoijjaaa.
En näe itse syytä, miksei toimisi.
En menisi silti tuomitsemaan paria tuollaisen ikäeron tai kokemuseron takia.
On tuossa mahdollisuus siinä missä muissakin suhteissa. Ehkä tämän palstan mukaan ei. On sitä paperilla hullumpiakin, toimivia pareja nähty, pitkäikäisiäkin.