Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä hinnaksi leivonnaisille jolulumyyjäisiin? Mitä maksaisit esim.pipareista?

Vierailija
28.11.2010 |

Lapsen kolun joulumyyjäisistä siis kyse. Leivottiin pipareita ja muffineja. Mitä laittaisin hinnaksi piparipussille jossa 10 kuorrutettua piparia (itse tehty taikina)? Entä muffat?

Rahat menee luokkien omiin luokkaretkiin.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varsinkin kun pitää elintarvikkeiden myyntiin hankkia kaikki luvat ensin. Niidenkin kulut ja vaivat yritettävä sisällyttää hintoihin.



Jos olisin ostajana, niin pipareista maksaisin 2,5€. Muffineista maksaisin 1-1,5€/kpl.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä yhdeksän