Kokemuksia CERAZETTE pillereistä?
Toivoisin kuulevani muiden kokemuksiä cerazette minipillereistä. Olen huomannut itselläni useita haittavaikutuksia. Millaisia oireita olette muut saaneet / oletteko saaneet?
Kommentit (13)
kyllä täysin seksihalut,että aika hyvä ehksyväline siis,ku ei tee ees mieli!
koko sen ajan mulla oli naamassa vähintään 6-7 eri ikäistä finnipaukamaa. Koko sen ajan. Kipeitä. Isoja. Aika ei helpottanut, vasta pillerien lopettaminen helpotti.
Alkoivat heti aiheuttaa hiustenlähtöä ja turvotusta/painonnousua.
näppylöitä tulee helposti,lisäksi tiputteluvuotoa kuukautisten alettua saattaa kestää jopa kolme viikkoa.tosi kiva.onneksi kohta pääsee eroon,aika varattu kierukan laittoon.
Ainakin minulle. Olin kiukkuinen kuin persiiseen kesken talviunien ammuttu karhu, aivan raivopää. Eikös siinä ollut sivuvaikutuksia tarpeeksi, heitin loput pillerit roskiin, phyi.
tuolla sängyssään 1v cerazette pillereiden tulos :/
että silleen. ja ihan ajallaan pillerit otettu.
Tämän perusteella yhdelläkään ei siis ollut positiivisia kokemuksia. AP
Kuukautiset tuli joka toinen viikko. Olivat kivuliaat. Olin kuin perseelle ammuttu karhu joka käveli unissaan. Ja seksihaluja ei nimeksikään.
Missä vaiheessa sinulle valkeni että olet raskaana? Siis menikö pitkälle ennen kuin edes raskaudesta tiesit?
Googleta Cerazette ja katsele vähän sieltäkin mielipiteitä. Totta suurella osalla on pelkkää negaa sanottavana niistä mutta joillekin se sopii paremmin kuin mikään muu. Et voi tietää kuin kokeilemalla.
ai niiden takia minun ei tee mieli.. luulin että imetys!!! En edes ajatellut että voi pillereistä johtua. Luulin että minusta on vain tullut frigidi :D
täysin vuodoton (jee) ja täysin haluton (buu). Muuta en ole huomannut.