Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Auttakaa tyhmää: miten muutetaan cd-levyn musiikki

Vierailija
28.09.2010 |

MP3 tiedostoksi? Tyttö sai mp3 soittimen, eikä me osata ladata siihen musiikkia, kun pitää olla mp3 muodossa kappaleet :( voi urpo!!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikö tän mp3:n kaa tullut mitään levykettä? yleensä niissä joku on. jos ei, niin kannattaa ottaa selvää minkälaisia tiedostoja se soittaa, ja hommata ohjelma joka muuntaa se sellaiseksi.



esim. winamp ja itunes. en nyt tarkalleen muista mihin muotoon toi winamp niitä laittaa, oisko aac, mutta se toimii esim.ipodissa.



itellä philipsin soitin, jonka kanssa tuli mukana tarvittavat ohjelmat.



jos ei muu auta, googleta se! av-mammat yleisesti ottaen tuskin ovat niitä teknologisesti valveutuneita ;D

Vierailija
2/2 |
28.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

koneelle ihan Windowsin Media Playerillä ja siitä sitten siirtänyt mp3-soittimeen. En nyt tarkkaan muista pitikö siinä valita itse tallennusmuoto, mutta vaikeaa ei kyllä ollut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän kuusi