Hyvä luoja! Päästään seonnut poliisi ei saanut potkuja!
Kyllä on kamalaa.Kehittänyt päästään jonkin sortin terroristikuvitelman/kehitysvammaisen.
Poliisi tainnut seota päästään,Vesalle apuja!!!!
Kommentit (4)
Sellasta se on.Pää pamahtaa lopulta,liikaa vääriä juttuja ja näitä takseja.Hormoonit salilla ja pam!
Uhkasi itsarilla.En tiedä mitä nykyään kuuluu,jutusta jo kaksyt vuotta aikaa.
Kyllä poliiseilla nimenomaan pettää muita useammin pää,yrittävät liikaa selvittää asioita,monesti rikolliset kyllä ovelampia ja poliisi ei huomaa heitä vaan keskittyy johonkin ihan väärään juttuun.
Tämä on yksi rikollisten toimintatapa.Saadaan jepet katsomaan muualle.Ihan järjestelmällistä poliisin silmään viilaamista.Esim.huumepiireissä tätä tapahtuu koko ajan.Kuulevat juttuja jonkun kautta jostain ihan muusta tai vankilan.Kyllä rikolliset pitää yhteyttä toisiinsa keinoilla millä hyvänsä,vaikka lapsiensa tai ämmiensä avulla,joita on sitten kymmenen kappaletta jonossa.
Noh mua jahtaa yhä edelleen tämmmöinen Kakolan miehen porukka.
Koko ajan selän takana tehdään asiattomuuksia levitetään jotain outoja juttuja,ei mitään päätä ei häntää.Poliisi levittelee käsiään.Outoa.
Vetänyt mukaansa huumejengit jotka uhkailevat.
Ihan siistiä,kyllä Suomessa pyörii jengejä joissa kiristetään henkilöitä jotka tietää ammatin tai muun puolesta liikaa.
Päästään seonnut ihminen ei tarvitse potkuja vaan, kuten sanoit, apua.