Lue keskustelun säännöt.
Tyttöelämää tyttären kanssa! I love it!
27.08.2010 |
Elikkä nyt on perjantai, ja meillä on suunnitelmissa 10v tyttären kanssa olla kotona tänään ja illalla mennä yhessä tytön tanssiharkkoihin. Sitten huomenna mennään vaateostoksille ja sovittiin että ostetaan tytölle ekat rintsikat (oi jee, saan alkaa ostelemaan niitä :)!!!) ja sitten sunnuntaina mies ja poika vievät meidät kuulemma jonnekkin :) Poika on 17-v, ja on siskolleen ihana ja hellä veli! :)
Teidän viikonloppusuunnitelmat? :)
Kommentit (3)
ja kivaa on yhdessä nykyään. Käymme lenkillä, kahvilla kaupoissa. Mutta yritän toki olla äitikin enkä taantua millekääm kaveriasteelle hänen kanssaan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Meillä yritän saada tyttöjä ulos liikkumaan. Vanhempi 11v. rintsikat ostin itse ensimmäiset lukiossa eikä näytä siltä, että lähiaikoina olisi tarvetta niille meidänkään tyttöjen osalta.
lauantaina meillä on aina sauna ja herkutteluilta perheen kesken.
Isänsä käy ehkä tyttöjen kanssa kalassa. Minä siivoan ja ruokaa laitetaan.
On kyllä mukava kun on viikonloppu.