Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sain anopilta diagnoosin

Vierailija
25.08.2010 |

Hoidan täällä kolmea lasta ja huushollia, pienin lapsi vasta viikon ikäinen. Appiukko paukkasi aamu kasin jälkeen kylään kun olin juuri herännyt ja en ollut oikein juttu tuulella. Sitten sain kuulla myöhemmin miten täällä ei viitsi edes käydä kun olin niin vihaisena ja minulla on varmaan synnytyksen jälkeinen masennus.



Kyllä suku on parasta :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä suotta edes komentoi moisia juttuja, osoitat sillä olevasi fiksumpi kuin appivanhempasi.

Vierailija
2/3 |
25.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaikeaa tulla tunnevammaisesta perheestä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu, appiukko oli sitten vissiin hieman anopille liioitellut aamun tapahtumia. Ei montaa minuuttia edes ehditty olla samassa tilassa kun mies jo tuli paikalle ja lähdin aamupuuhiin.



Ehkä en valvotun yön jälkeen jaksa heti aamusta olla kovin pirteänä ja toivottaa vierasta tervetulleeksi.



Noh eivät kuulemma enää viitsi käydä kun olin niin vihaisena. Asuvat naapurissa ja anoppi ei ole paljoa vauvaa käynyt katsomassa. Odottaa varmaan kirjallista kutsua.



ap