Ultrassa veikattiin poikaa,uskallanko luottaa tulokseen?
Kommentit (9)
ultrassa esikoisen kohdalla, että pojalta näyttäisi... Ja tyttöhän sieltä tuli. Sitten taas kun odotin kaksosia, näki ihan selvästi että toinen oli poika, toisesta sanoi että ei näe mitään, tuli sitten tyttö ja poika.
niin eipä tuo kovin varmalta kuulosta.
Mä olen käynyt ultrassa vain sellaisessa paikassa, missä ihan oikeasti katsovat onko tyttö vai poika. Jos eivät sitä selvästi näe, eivät lähde edes veikkaamaan.
Tosi harvoin nämä arviot menee pieleen, mutta toki niinkin voi käydä. Siis kannattaa luottaa tulokseen mutta pitää samalla mielessä ettei tulos kuitenkaan ihan 100% ole.
Neuvolassa ei ole pitänyt paikkaansa. Terveyskeskuksessa ja sairaalassa on.
napanuoran alapuolella kasvoi kudosta eli se ilmeisesti pippeli ja lääkäri ultrasi joka mielestäni kokenut kun on keskusäitiysneuvolassa.
Sitä mä vaan mietin uskallanko sanoo miehelle kun se ei päässyt mukaan kun on työmatkalla.Meillä ennestään tyttö ja se kovasti poikaa nyt toivoo
vaikka ultrassa veikattiin poikaa vielä ihan loppumetreillä.
Tytöllä oli vaan paikat niin turvoksissa, että näytti pojalta ;)
Onnea raskauteeen.
se ilmeisestikin pettyisi kovasti jos sieltä tulisikin tyttö...
..siitä, miten hyvät näkymät sinne jalkoväliin oli (lapsen asento).. Ja tietysti raskausviikoista ja ultraajan kokemuksesta..
Meillä tuo poitsu esitteli vehkeitään sen verran innokkaasti, ettei sukupuolesta oikein voinut erehtyä.. Jo ihan maallikkokin näki, että siellä on ihan ilmiselvä kikkeli..:D
Tuolloin meillä oli menossa rv22..
miten kokenut ultraaja, näkykö pili kunnolla jne jne