Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

hiusten kasvatus propleemi:

Vierailija
06.08.2010 |

mulla on nyt lyhyt tukka ja haluisin polkkamallisen. Kannattaako antaa vaan kasvaa, siis siten että joka kohta on eri mittanen, tupsut korvien päällä jne(ihan hirveä, nyt sellanen) Vai käydä kerran kuussa kampaajalla joka leikkais jonku kivan mallin, esim niska ja korvat näkyviin ja päältä pidempi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

silloin tällöin. Valitettavasti tuo välivaihe on kestettävä.

Vierailija
2/3 |
06.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

talvella kai jo parempi



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin kampaaja voi parilla saksennaksauksella auttaa välivaiheesta yli pienemmällä tuskalla eikä tule leikatuksi kriittisestä paikasta turhaan.



Itse kun kasvatin lyhyistä pitkän, annoin kasvaa ensin niin, että sain tukan jotenkin kiinni. Tähänkin kampaaja antoi vinkkejä.



Sitten kun tämä oli saavutettu, on keskitytty latvojen kasvattamiseen tasaan, kuitenkin niin, että kokonaispituus on koko ajan vähän lisääntynyt. Lyhyemmät osiot ottavat hitaasi mutta varmasi kiinni pidempiä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme neljä