käytkö koskaan yksin baarissa?
Kommentit (6)
tai mita nyt baarissa kaynnilla tarkoitat.
Mutta kayn joskus muutamalla drinkilla ihan yksin. Seurana kirja.
Minusta on tama on kivaa ja miehen kanssa ei aina paasta yhdessa kun on lapsia ja kavereillekaan aina ei sovi... silloin saatan kayda yksin. Koko iltaa en yksin baarissa vieta.
Käyn yhdellä tai kahdella mukavassa pubissa. Yleensä on kirja tai jokin lehti seurana.
ittekseni baariin ja eipä ole kyllä ikinä yksinäistä ollut ja omalla tavalla mukaavakin:)
ja enpä kyllä muista ainuttakaan kertaa että olisi tarvinnut kovin kauaa yksin olla, aina löytyi sitten joko tuttuja tai joku mukava jätkä tms. kenen kanssa olla. Mutta lähdettyä tuli useinkin yksin. Taisimpa nykyisen miehenikin löytää tällä tavalla baarista kun lähdin ilman kaveria tanssimaan.
Se hyvä puoli tuossa on kun yksin menee että jos löytyy joku mielenkiintoinen ihminen kehen haluaisi tutustua, ei tarvitse miettiä että nyt kaveri jää yksin kun minä tuolle toiselle vaan juttelen.. :)
Monesti tulee duunin jälkeen istahdettua terassille tai baariin, juoda kahvi tai lasi viiniä ja lukea lehteä tai kirjaa. Kiva pikku hengähdyshetki kiireisen työpäivän jälkeen.
joun oluen tai kahvin, lune lehden rauhassa, höpöttelen tutulle baarimikolle.
Käyn baarissa varmaan samalla tavalla kuin muut kahvilassa.
"nuorena" kävin yksin yökerhoissakin tanssimassa, aina löytyi joku mukava porukka, jonka kanssa jutella. yksin on paljon mukavampaa liikkua kun voi tehdä mitä haluaa.