Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Sisunaiset 12.7.

12.07.2010 |

Aloitanpa uuden pinon tälle viikolle.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
12.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pääsinpä aloittamaan pinon. Ihmeekseni paino oli pudonnut viime maanantaista sen puoli kiloa, eli nyt 80,5 kg. Kävelylle en päässyt kuin kahdesti, jospa tällä viikolla sitten ainakin kolme kertaa. Onneksi tilanne helpottaa elokuussa, kun mieskin on joskus kotona.



Syömisetkin on menneet kohtuullisesti. Karkkeja olen syönyt vain muutaman, jäätelöä kyllä parina päivänä ehkä vähän enemmän kuin olisi tarvis. Loppuviikosta olin edellisen kerran käynyt vaa'alla eikä silloin ollut paino yhtään pudonnut, mutta tänä aamuna sainkin sitten iloisen yllätyksen.



Mites muut? Tuleekohan tästä viikosta yhtä hiljainen kuin viime viikko oli? Toivottavasti ei.



Pihlajanmarja, joka toivoo olevansa viikon kuluttua toiset puoli kiloa kevyempi

Vierailija
2/8 |
12.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pihlajanmarjalla hyvä viikon tulos :). Mulla taas päinvastoin, puoli kiloa lisää :(. Kiroilisin, jos kehtaisin! Taas on painoa 75,4. Ikinä en näytä sitä saavan alle 75 kilon, mikähän siinä on? No, tuohon nousuun on kyllä ihan selvä syy tällä kertaa, ne tytön synttärit, jotka oli eilen (jossain viestissä sekoilin, että perjantaina, mutta eilen juhlat oli). Enkä kerennyt kunnon lenkille kertaakaan koko viikolla, vähän vaan käveleskelin, mutta sillä ei paino putoa.



Tympäsee, mutta jos sitä tällä viikolla pystyis tiputtamaan painoa taas, vaikka herkkuja on jäljellä ja parit vieraatkin käy. Mutta pitää ne herkut syöttää muille ja syödä itse vähemmän ;). Mies pitää tämän viikon lomaa, että jospa sitä pääsis muutamana iltana lenkille ja johonkin uimaankin. Tässä ihan lähellä ei ole kunnon uimapaikkaa.



- Viime viikon tulokseensa kypsynyt horsmankukka ;)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/8 |
13.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vieraita kestitty 4 päivää ja vihdoin pääsee koneellekin taas ja saa olla just niinkuin haluaa ;)!



Ihan hyvin on sujunut, paitsi äsken vetelin jätskiä ihan liikaa, mutta tyytyväinen olin itseeni vieraitten ollessa täällä, sillä en sortunut mihinkään heille tarjoamiini juttuihin :D!



Vaaka näytti eilen aamulla 86.2kg eli pudotusta huimat 1,8kg, jee jee :D!



Pihlajanmarjallakin hieno tulos..onnea :) ja horsmankukalle tsemppiä tähän viikkoon..kyllä nuo synttärit jokaista "turvottaa", joten ens viikolla miinusta sit taas, jookosta :)?!



Nyt meen laittaan muksut pehkuun, haen koiran ja meen itekin ajoissa nukkumaan, ku on jäänyt yöunet hiukka vähiin lähipäivinä!



Mukavaa viikkoa kaikille ja tsemppiä tietty aina vaan toivottelee köris

Vierailija
4/8 |
14.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kamala, multa unohtui viime viikon virallinen tulos kokonaaan..no, eipä siinä paljon muutoksia ollutkaan. Ja nyt ainakin tää kuuumuus turvottaaa niin hirveesti, etten edes uskalla vaa'alle mennä! Perjantaina kyllä menen, oli tilannne mikä hyvänsä.



Tiedättekö, mullon ihan ikävä Minleetä! Ei oo pinot tutun näköisiä ilman Minleen upeita taulukoita... Koskahan Minlee tulee takaisin?



Voi, hetki...



Vierailija
5/8 |
14.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Körikselle ja Pihlajanmarjalle onnittelut miinuksista! Wau köris, sullahan tuli siis kuukauden pudotus viikossa! Miten sen teit?



Horsmankukalle tsemppiä... jospa tuo plussa olis vaan nesteitä tms?



Mun pitäis muistaa juoda PALJON enemmän vettä. Miten se aina unohtuukin? Voi, kun unohtaiskin syödä vaikka suklaata..

6/8 |
14.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Leidi:Mä jätin ne turhat hiilarit vähemmälle ja heti auttoi näköjään..huomasin kyllä viimeksikin niitä vältellessäni, että toimii mulla eli täytynee jatkaa eikä mun kyl oo tehnyt ees mieli sokerii, perunaa eikä leipää, mutta jätskiä oon nyt hurjilla helteillä muutamaan otteeseen syönyt enkä muutenkaan oo niin tiukkana hiilarien kanssa mitä silloin viimeks olin ;)!

Mulla myös tuo veden juonti ongelmana..tosin nyt oon juonut reilusti kivennäisvettä, kun töissä ei millään jaksa paahtaa muuten näillä ilmoilla!



Mulla on myös minleetä ikävä..kyllä minlee tilastoineen tekee sisunaisista sisunaiset ;), mutta antaa minleen nyt lomailla rauhassa ja tulla sitten taas täydessä terässä takaisin kun arki koittaa :)!



Täällä piti tänään ukkostaa ja sataa, mut ei mitään muuta ku pari ripsautusta aamutuimaan tuli taivaalta ja se oli siinä sitten eli ei toivookaan vilposemmista ilmoista..tosin ehtiihän nuo vielä viilenemään!!



Tsempuloita kaikille :)!



köris

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
16.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika jännä juttu, Köris, että ne hiilarit voi vaikuttaa NOIN paljon! Mä en syö leipää kovinkaaan paljoa, mutta sitten riisi, pasta, perunakin... sokerista puhumattakaan!



No, vettä on ainakin tullut juotua tarpeeksi, koska turvotukset alkaa hellittämään; tämän aamun paino 87.1 -jee! Parin viikon takaiseen lukemaan pudotusta 1.4 kg.



Mutta nyt taas juomaan!

8/8 |
16.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aah..ylikuuma työviikko ohi ja huomenna tiedossa rentouttava shoppailupäivä ystävän kanssa Myllyyn ja tiedän, että siellä tulee syötyä ties mitä, mutta nou hätä..viimeistään maanantaina sitten tiukkana taas..



Sunnuntaina on meidän 1-vuotishääpäivä ja jotain kivaa tarttis keksiä tuolle ukko-kullalle ;)!



Hieno pudotus sullakin Leidi..onnea :)!



Mukavaa viikonloppua kaikille!!



köris