Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kenelläkään kokemuksia muumimaailmasta?

Vierailija
28.06.2010 |

Pääseekö rattailla hyvin kulkemaan? Onko ruokapaikat minkälaisia?



Näkyykö mörköä missään ja pystyykö mörön luolan ohittamaan huomaamattomasti?



Matkaan ollaan lähdössä kauempaa, joten eväs homma on vähän hankala. Mukana lapset 1v6kk ja 3v4kk.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
28.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

että jollain vauva-lehden palstailijalla olisi kokemusta muumimaailmasta, ei taatusti ;)

Vierailija
2/6 |
28.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Että täällä olisi ihmisiä, jotka kävisivät muumimaailmassa?!?!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
28.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän perheessä lapset 3 (syksyllä 4) ja 1 v. Käytiin ensimmäistä kertaa taannoin. Me tykättiin kaikki, oli tosi sympaattinen paikka. Vaunuilla pääsi hyvin kaikkialle, muutenkin oli juuri pienille oikein sopiva paikka, tekemistä ja katsottavaa riitti. Mörön luolaa en muista...ei kaikkialle ole pakko mennä.

Ruokapaikoista burger-paikan murkina oli mielestämme ala-arvoista Mamman keittiön noutopöydästä sai ihan ok kotiruokatyyppistä murkinaa. Kaiken kaikkiaan meidän mielstämme tosi mukava paikka juuri tuon ikäisille.

Vierailija
4/6 |
28.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä kokemuksia majoituksista? Tai eri vaihtoehdoista?

Ollaan ajateltu sitä hotellin muumipakettia?

Vierailija
5/6 |
28.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja on ruokapaikkoja. Mutta voi ottaa myös eväät mukaan, ja sitten makkaranpaistopaikka löytyy kans. Mörönluola on siellä, mutta mörkö näkyy sellaisen lasin takaa, jotta lapsi ei ihan heti kyllä törmää siihen. Tarkasta paikka ensin kartasta ja mene luolaan itse ennen lasta, niin osaat varoittaa. On kyllä ihan mukava paikka, ehdottomasti kannattaa käydä noidan talolla, oli mainio kokemus!!

Vierailija
6/6 |
28.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulipa käytettyä hassusti kaksi kertaa murkina-sanaa ;) No, se ei kai ollut pointti...

Me oltiin Kultaranta Resortissa yötä, eli otettiin se Muumi-paketti, johon on linkki Muumimaailman sivuilta. Paikka ei ole ihan lähellä Muumimaailmaa (joku vajaa 10 min ajomatka Muumiparkkiin, nosta bussikuljetus tai kaupunkiin, jos sieltä onnistuu parkkipaikan saamaan). Hotellin esitteessä netissä on kuva hotellin klubitalosta (vai mikä olikaan nimeltään), jossa respa ja esim. aamiainen. Huoneet ovat erillisissä rakennuksissa lähistöllä. Golfaukseen keskittynyt paikka. Huone oli siisti, ihan mukava. Kuulemma olisi saunakin ollut käytössä kai samassa rakennuksessa, ei tullut testattua. Aamiaisella ei ollut kovin reilu valikoima ruokia, mutta ihan ok. Ei valittamista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi viisi