Koru oman lapsen nimellä?
Mistä muualta kuin Bebesistä saisi ostettua korun, johon tulee oman lapsen nimi (http://www.bebes.fi/kauppa/product_info.php?cPath=24_108&products_id=30…)? Bebesin koru on mielestäni turhan kallis. :( Ei tarvitse olla prikulleen samanlainen.
Kommentit (10)
Katselin niitä äskettäin. Taisipa olla ainakin tuo mamalux jos oikein muistan ja olipa siellä medaljonki-mallikin.
jossa oli kauniissa kehyksessä arabialaisilla kirjaimilla hänen nimensä. Sitä ei äkkinäinen hoksaa nimi-koruksi. Tosi kaunis hopeinen koru.
http://www.babylux.fi/product_catalog.php?c=15
eivät kyllä mitään kovin halpoja ole, mutta joku taisi olla halvempi..ainakin tosi nättejä ovat :)
Korun voi varmaan ostaa ilman kaiverrusta ja käydä jossain muualla laitattamassa käsikaiverruksen :)
Helmi oli pikemminkin "Melmi".
näyttää kivoilta! :)
T. ap
http://www.babylux.fi/product_catalog.php?c=15
eivät kyllä mitään kovin halpoja ole, mutta joku taisi olla halvempi..ainakin tosi nättejä ovat :)
Tilasin miehelle tuollasen just tosta firmasta joululahjaksi. Piti kaulassa n. 2kk, niin oli ihan kulunut kuparin väriseksi, ja alkoi ilmeisesti jo värjätä ihoakin. Eli en tosiaan suosittele tuolta tilaamaan... :/ Oli kyllä aikamoinen pettymys tuon korun laatu..
joka ei oo mennyt mikskään. (toki naarmuja joita hopeeseen aina tulee käytössä). Nyt ajattelinkin miehelle tilata sieltä korun, mut en raaskis aitoo hopeista tilata. Olin ajatellu hopeoitua korua miehelle. Mikä sun miehen koru oli joka oli noin kulunu? Luin sieltä sivuilta, että hopeoitu ei kestä suihkua jne, ja onhan se niin,ettei ne hopeoidut tai messinkiset kestä jokapäiväistä käyttöä. Nyt mietinkin sit, että pitäiskö satsata vähän lisää ja maksaa aidosta hopeasta vähän enempi..Siihen sais ainaki varmasti olla tyytyväinen!
www.nimesi.fi
löytyy erilaisia vaihtoehtoja.
Hopeinen nimikoru alk. 37 € :)