onko paikalla ketään jolla ultran sukupuoli osoittautunut vääräksi?
olisi hauska kuulla tarinoita. Missä ultrattu ja kumpi piti tulla?
Kommentit (6)
Ultrassa sanoivat, että todennäköisesti tyttö kun ei täällä mitään vilahdakaan jalkoovälissä.
Mutta minulle passaa molemmat ja ennestään on jo kaksi suloista tyttöä. Edellistä odottaessa ultrassa näkyi selkeästi kaksi "mantelia" ja niiden perusteella oli aika varma tytöstä.
tyttö kuitenkin syntyi. Muutenkin ultra ihan pielessä. Viikolla 35 yksityisellä gynellä tehty. Sanoi myös että tosi iso vauva ja tod.näk. menee reilusti yli lasketun ajan. No, syntyi tyttö rv 36+1 ja painoa 2400g
luvattiin tyttöä, yksityisellä käytiin. Poika tuli.
Kahta nuorinta väitettiin neuvolan perinteisessä ultrassa rv 20-21 tytöiksi. Sanoivat "ei roiku mitään".
Mulla on yksi tuttava gyne ja hän on ultrannut minut 4D- ultralla joka lapsesta rv24-25 ja kyllä siinä on aina sitten näkynyt selvästi, että poika tulossa.
Eli nuo neuvolan ultrat nyt on arvalla heitettyjä; laitteet on huonot ja ultraaja saattaa olla joku lääketieteen kandi, joka vasta jokusen vuoden opiskellut eli pätevyys on huono.
sanottiin että tulee tyttö mutta 4d.ssä sitten korjaantui pojaksi ja poika tuli :)
Tyttö piti tulla ja yllätys oli suuri kun vauvalla olikin vehkeet tullessaan maailmaan :)
En tiedä missä on ultrattu.