Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tässä helppo laihdutusvinkki laiskoille:

29.05.2008 |

Sen verran tässä tarvitsee olla viitseliäs, että pesee hampaansa. Kun pesen hampaani en "voi" mennä syömään, koska sitten tarvitsisi taas pestä uudelleen hampaat ja näin napostelu pitkin päivää jää huomattavasti vähemmälle. Mieli tekisi, jalat veisivät keittiöön herkkukaapille, mutta muistan "olen juuri pessyt hampaani". Tämä ei vaadi suuria ponnisteluja.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun pesen hampaat aikaisin, en voi osallistua mässäilyyn, kun mies kantaa herkkuja sohvalle, kun katsomme yhdessä telkkaria lasten mentyä nukkumaan.

Hampaatkin kuulemma tykkäävät, kun yötauko on mahdollisimman pitkä, eli ei tule happohyökkäyksiä enää illalla.

Vierailija
2/3 |
29.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä perustelu uppoaa mieheenkin, en voi nyt ottaa, kun olen jo pessyt hampaani. Joskus mieskin on pessyt, vaikken itse olekaan, silloin herkuttelu menee toisinpäin, ja oma hyöty jäi saamatta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

siis pesen omat hampaat samaan aikaan kun lasten, niin ei tule enää syötyä puoli kasin jälkeen : ) Ja kun tuohon on tottunut, ei edes tunnu enää oudolta, ettei sohvalla seurana ole mitään naposteltavaa vaan pelkkä vesilasi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän yksi