Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä Lontoosta kannattaa ostaa?

Vierailija
19.01.2009 |

Onko kokemuksia? Jotain mikä olis edullisenpaa siellä kuin Suomessa? Sisustustavarat kiinnostaa kovasti. Esim. Designers Guild, onko Lontoossa halvempi.

Missäpäin olisi jotain kivoja sisustuskauppoja?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta punnan kurssi on nyt sellainen, ettei se ole ihan yhtä kallis kuin normaalisti. Laura Ashley on Englannissa kyllä halvempi kuin Suomessa, varsinkin alet ovat siellä ihan reiluja.

Vierailija
2/3 |
19.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos, en muistanutkaan tota että Laura Ashley on Englannista ;) Täytyy katsoa netistä osoite ja käydä siellä :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta sieltä saa monia juttuja, joita Suomesta ei saa, ja siksi niitä voi ostella. Esim. vaatetarjonta on tosi hyvä, itse ostiskelisin niitä. Luksusmerkkejä voi löytää edullisesti TKMaxxista, jos sellaiseen eksyt. Niitä ei liene ihan keskustan alueella, mutta esikaupungeissa on.



Hintansa vuoksi Lontoo ei ole mikään shoppailijan paratiisi. Mutta kaupunkina se on ihana, ja siellä on niin paljon tekemistä, että sen vuoksi Lontoo on maailman ihanimpia kaupunkeja.



nimim. ex-lontoolainen

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi yksi