Anoppi ei tule katsomaan vastasyntynyttä lapsenlastaan ilman koiraansa!
Koira on tautisin rakkine mitä olen koskaan nähnyt, anoppi ei käytä koira-raukkaa eläinlääkärissä ja koiran turkki hilseilee aivan älyttömästi. Minä olen koirille allerginen enkä kestä olla pitkään tilassa jossa on koiran (tai muun eläimen karvoja) atooppisen ihottumani takia. Anoppi ei suostu tulemaan vierailulle ilman koiraansa. Koiraa hän ulkoiluttaa miten sattuu mutta tuntia se rakki ei muka pärjää kotona että anoppi tulisi kylään. Huuhhuh,miten tästä selviää??
Kommentit (4)
jos anoppi ei vieraile ilman koiraansa, niin anoppi ei vieraile.
joten anoppi valitsee tuleeko hän vai ei.
En ymmärrä noin itsekkäitä ihmisiä mitä anoppisi edustaa.
ps. http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1134787/meidan_koira…
ei tuossa ole mitään miettimistä. Anoppi voi olla koirastaaan mitä mieltä hyvänsä, mutta toisten KOTIIN ei koiraa viedä jos sitä ei sinne haluta. Varsinkaan kun kyse on toisten terveydestä.
On anopin asia sitten priorisoida kumpi on tärkeämpi, koira vai lapsenlapsi.
että kun sukulaiset tulivat kapisen piskinsä kanssa, käskin jättää joko pihalle tai autoon odottamaan. Ei sillä ole mitään asiaa meidän allergiseen talouteen, jossa oli pieni vauvakin. Pari kertaa anoppi tuli koiransa kanssa ja sen jälkeen älysi jättää sen kotiin. Anopille kun mennään, niin luonnollisesti koirat, kissat, liskot ja käärmeet saavat elää omaa elämäänsä ja me olemme vain käymässä. Ja allergialääkkeistä huolimatta kärsitään oireista, mutta se on se hetki vaan, kun siellä ollaan.