Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jyväskylän paras hotelli lapsiperheelle?

Vierailija
15.03.2010 |

Onko kokemuksia? Tarkoitus olisi mennä 3v ja 5v kanssa. Onko missään leikkihuonetta tms. Kaikki vinkit kehiin, kiitos.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
15.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja meillä oli huoneessa lapsilla nukkumapaikkana levitettävä kahden hengen sohvasänky (lapset olivait tuolloin suunnilleen saman ikäiset kuin teillä). Oli ihan ok muuten, paitsi jonkun verran kadulta kuului meteliä, huonemme kun oli kadun puolella.

Vierailija
2/5 |
15.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vauvan ja 3 v:n kanssa. Illalla kuului vähän melua kun bändi soitti hotellin sisäpihalla, muuten tosi rauhallista. Hotellissa on pieni leikkihuone. Kannattaa harkita isompaa superior-huonetta niin mahtuu kaksikin lisävuodetta ja siltikin jää vähän lattiatilaa leikeille.

Olemme olleet myös Scandicissa yhden lapsen kanssa, siellä oli vähän isompi leikkihuonekin. Nyt valitsimme Jyväshovin, koska Scandicissa ei ollut tuollaisia isompia huoneita tarjolla.

Mutta molemmat kokemukset hyviä, molemmissa hotelleissa suhtauduttiin lapsiin hyvin, aamiaisella oli tarjolla lapsille maistuvaa ruokaa ja oli niin rauhallista kun nyt tuollaisessa keskustahotellissa voi odottaa oevankaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
15.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

lisääkin voi kirjoitella.

ap

Vierailija
4/5 |
15.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

minä menisin rantasipi Laajavuoreen, koska siellä on suht hyvä kylpylä hotellin yhteydessä. Majoittunut en ole, mutta kylpylässä olen käynyt.

Vierailija
5/5 |
15.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiva kylpylä ja leikkihuoneita useampi ja tosi monipuolisia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä neljä