G: Motiivisi AV:lla keskusteluun/keskustelun seuraamiseen?
Minusta on erinomaista viihdettä seurata kuinka ihmiset täällä provosoituu mitä typerimmistä keskustelunaloituksista ja saa aikaan ihan uskomattomia väittelyitä :D
Kommentit (19)
saa nauraa, ihmetellä ja provosoitua
toisaalta saa myös tietoa ihan aiheesta kuin aiheesta nopeammin kuin itse googlais
on kai suurin syy, miksi tällä(kin) palstalla roikun.
viivästyi varmaan kuukausilla, koska roikuskelin silloin vanhalla Vauva-palstalla... :P
- olen yksi näitä parjattuja ulkosuomalaisia ja luen av:tä pysyäkseni ajan tasalla siitä mistä kotimaassa puhutaan mammapiireissä
- gallupketjut ovat usein todella hauskaa luettavaa (kenellä tyhmin mies, epäromanttisimmat kommentit ym)
- itselläni on aika paljon elämänkokemusta ja yritän silloin tällöin auttaa kyselijää jos tunnen että itselläni todella on jotain mitä tarjota
Palsta on luonteeltaan anonyymi ja idiootti, mutta sen anti voi silti joskus olla tiedollisesti yllättävän suuri ja henkilökohtainenkin.
HAH!
sosiaaliporno ja maailmankuvan avarrus. Kun itse on jossain tietyssä elämäntilanteessa niin usein ystävilläkin on samankaltainen tilanne. Siksi tuntuu opettavaiselta lukea toisten perheiden tilanteista ja ratkaisuista.
Välillä sitä tuntuu elävänsä ihan toisessa maassa ja kulttuurissa kuin osa täällä.
- kivoja vinkejä saan täältä joka pv esim. synttäreihin, kierrätykseen, ryyan laittoon, miehen kuriin laittamiseen(!!!)...
- ja on kiva kun AV-naiset ovat alkeneet tukea toisiaan av-historian aikana yhä enemmän- mikä on tosi kiva juttu::::))))))
ja täällä tunnen olevani omieni parissa.
Hyvät vitsit ehdottomasti, kuten se kun se nainen postasi kuvan alapäästään ja pyysi kommentteja. Nauroin sille ketjulle päiväkaupalla.
Toisena syynä sosiaaliporno ja kai ihan uteliaisuus ihmisten uskomattomia tilanteita kohtaan.
av on kaiken ärsyttävyytensä ohella aivan uskomaton tiedon keskittymä! Melkein mihin tahansa saa täältä vastauksen. Täällä käy niin monen eri alan edustajia, että tän palstan potentiaali on aivan uskomaton!
Muistatteko sen ketjun, jossa kyseltiin harvinaisista kielistä? Listahan oli todella pitkä. Samoin muistan aina, kun kysyin brittiläisestä oikeusjärjestelmästä: vastaus tuli minuuteissa.
Vaikka usein homma meneekin riitelyksi, niin ette voi väittää, etteikö täältä saisi myös asiantuntevia vastauksia kysymyksiin.
miehen seuraan. Täällä ollesa ei tarvi miettiä sen idioottimaisuutta.
kävin Onlinella satunnaisesti, ja siellä oli tylsää. Joku siellä vihjasi tästä, ja ainakin näin aluksi täällä viehättää vilkkaus! Viestejä tulee tiuhaan ja porukkaa tuntuu olevan paljon.
välillä vituttaa ku huomaa ite provosoituneensa jostain älyttömästä ja hermostuneensa siitä miten idiootteja ihmiset voi olla
mut kyl se on sen arvoista kun välillä sit joku golizimamma laukasee jotain uskomatonta:)
enemmänkin se on uteliaisuutta. Tältä palstalta saa lukea kaikkea hullua maan ja taivaan välissä, mihin ei omassa elämässään ikinä tulisi törmäämään. Mulla ei ole mitään kosketusta esim. kotirouviin tai teiniäiteihin, täällä voi sitten heidänkin arvomaailmoihinsa tutustua...
ja minusta on kiva lukea naita juttuja, etta pysyy vahan perilla suomalaisten naisten ajatuksista. On taalla ihan jarkeviakin ketjuja :)
harvemmin kovin järkeviä -ikävä kyllä- Itse käyn asiakeskustelut muilla palstoilla, täällä ihmettelen kansan syvien rivien ääntä.
oikeasti hyödyllistä tietoa ja vinkkejä.