Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko teillä kotona crosstrainer?

Vierailija
10.03.2010 |

pitäisi pudottaa painoa, salille en jaksa lähteä, kotona kyllä jaksaisin jotain tehdä vaikka telkkarin edessä, joten ajattelin ostaa crossarin.

- millainen kokemus sinulla on tästä vehkeestä, onko tarpeeksi tehokas?

- minkämerkkinen ja hintainen sinulla on ja onko ollut hyvä?

- onko motivaatio säilynyt vai seisooko crossari pölyssä nurkassa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tunturin. Ovh kai jotain 600. Laatuun kannattaa satsata. Ei pölyty nurkassa, koska harrastan urheilua muutenkin. Minusta kotiin ei kannata ostaa kuntolaitetta jos aikoo alkaa liikkumaan. Se ei ole onnistunut vielä kenelläkään ketä tunnen. Ja usko vaan tiedän monta laihduttajaa joilla laitteet on nurkissa 0-2 kertaa käyettyinä. Eli minun kokemus on että kun liikunta on säännöllinen osa elämää kannattaa vasta sitten ostaa nurkkiin iso laite.

Vierailija
2/3 |
10.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja tallenna tv:n jumppia. Sitten kun teet oikeasti niitä tv-jumppia kuukaudesta toiseen, niin varmasti jaksat oikeasti jatkossakin liikkua teeveen edessä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

On tarpeeksi tehokas ja nostattaa kuntoa nopeasti. Alussa jaksoin tehdä vain 15min, nyt menee jo tunti. Kesäisin pidän ihan suunnitelmallisen crossaritauon, jolloin kärrään sen vaatehuoneeseen. Kesäisin sauvakävelen ja sitten taas on syksyllä uutuudenviehätystä crossariin parissa.



Itse ostin hintavan. (Intersprtin oma malli, keskimmäinen koko) Käyttöeron huomaa todella selkeästi kokeilemalla niitä laitteita. Kaikkein kallein malli ei meille olis mahtunut ja halvimmat nitisi, natisi ja keikkui.