Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Pidätkö maalaisromanttisesta sisustuksesta?

Vierailija
28.02.2010 |

Itse pidin vielä pari vuotta sitten, mutta nyt on jokainen säästömarketti ja halpahalli täynnä tätä uusvanhaa...Ruostuneen näköisiä nauloja (5e/kpl), "vanhoja" avaimia, jotka eivät sovi mihinkään (15e kpl), Typeriä peltiplakaatteja, joissa on kulunut kahvikupin kuva ja joku ranskankielinen sana jne.



Kuka näitä ostaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mut sinänsä musta on ihan sama, että ostaako halpamarketista sisustuksekseen feikkiä historiaa vai feikkiä etnistä vai feikkiä mitä.

Vierailija
2/3 |
28.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja maalaisromanttisestakin, kunhan se ei ole liiallista kaiken kuorruttamista pikkuruudulla ja patjaraidalla ja tekoantiikkirihkamalla. Mutta huonolaatuinen halpiskrääsä on vastenmielistä. Nyt kun meillä on paljon lapsia ja paljon tavaraa, eniten silmä lepää yksinkertaisessa sisustuksessa. Makuni olisi melko minimalistinen, jos elämäntilanne olisi toinen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

muutimme hirsitaloon ja tänne sellainen olisi kyllä sopinut. Mutta valitsin silti toisenlaisen tyylin.