Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Asunnon vuokrahintatasosta

Vierailija
14.01.2009 |

Löysin kivan vuokralle tarjottavana olevan paritaloasunnon Helsingin Pakilasta. Asunto ja piha ovat tosi kivoja, 3h + k + khh + s, 80m2 yhdessä tasossa.



Asunto on sähkölämmitteinen (takkakin löytyy), ainoastaan vuokranantajan vuokrapyyntö on mielestäni hiukan korkeahko.



Mitäköhän tuollaisesta oikeasti pitäisi maksaa jos minä maksaisin myös lämmityssähkön?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
14.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

laskurin, jolla voi laskea mitä mistäkin asunnosta kanattaa maksaa vuokraa/ pyytää vuokraa. En vaan muista enää että mistä.

Mutta Helsingistä, paritalo, oma piha, takka, sauna,isot neliöt, kuulostaa kalliilta.



Helsingin hintatasosta on vaikea sanoa, mutta Tampereella tuollainen on yleensä noin 700-800, saattaa olla 900kin riippuen vähän kunnosta ym..



Että veikkaisin että kyllä saa Helsingissä vähintään sen tonnin maksaa, mutta en tosiaan osaa sanoa Helsingin asunnoista mitään. (joskus katselin huviks netistä vuokra-asuntoja ympäri maata, ja löysin paljon samantasoisia ja kokoisia kaksioita mistä me maksamme 500€/kk, Helsingissä 1300-2000€/kk)

Vierailija
2/7 |
14.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

1300?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
14.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me ollaan vuokranantajia, asunto on 90-neliön rivari Espoossa kivalla alueella, mutta kauempana kuin ap:n mainitsema. Vuokra on 1450, mihin hintaan on mennyt helposti vuokralle.

Vierailija
4/7 |
14.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nostan vielä jos löytyisi muiltakin ajatuksia oikeasta tasosta.

Vierailija
5/7 |
14.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pirkanmaalla, kaupungissa. Tosin maaseutumainen ympäristö. Uusi rivitaloasunto, neliöitä 69, takka + sähkölämmitys. Vuokra 650 euroa.

Vierailija
6/7 |
14.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juuri kuulin, että täällä Keski-Suomessa kunnan kerrostaloasunnon vuokra 10 km kaupungista on 700 euroa, joten täytyyhän tuon olla ihan eri luokkaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
14.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

vuokrat asunnoissa,käytiin viime vkolla katsomassa rivitalon päätyasunto kolmio,76neliötä,autopaikka,sähkölämmitys. 1050euroa kuussa + sähkö!! tällä hetkellä maksamme kolmiosta 750euroa kittilän kylään matkaa 7km. että silleen!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme neljä