Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jokohan uskaltais jättää ehkäisyn pois?

Vierailija
11.02.2010 |

Meillä on kohta 9kk ikäiset kaksoset ja haaveissa ollut molemmilla jo jonkin aikaa kolmas, mutta ei olla uskallettu jättää ehkäisyä pois, koska tiedetään, että seuraavaksikin saattaa olla tulossa tuplat.



Minulla ei joka kuukausi irtoa munasolu ja kun irtoaa niin sitten yleensä useampi. Lähinnä tässä pelottaa/mietityttää, että jos tulenkin suht pian raskaaksi (kaksoset tärppäs 1v yrityksen jälkeen) niin ikäero on aika pieni ja jos vielä tulee toiset tuplat niin on varmasti aika raskasta. Ja toisaalta ei haluttais mitään älyttömän isojakaan ikäeroja.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
11.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän kolmoset oli 2v kun neljäs vauva syntyi ja alkuun oli kyllä tosi raskasta, mutta nyt lapsista on seuraa toisilleen kun ovat 4v ja 6v ja viides on meille tulossa ensi kesänä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla