Mies ei suuttunut pettämisestä
Olin viime viikonloppuna viihteellä, erään kaverini synttäreillä saunaillassa. Siellä oli yksi tämän kaverini kaveri, puolituttu. Olen ajatellut että hän on tod. näk. lesbo/bi, on katsellut mua sen verran sillä silmällä. Ei siinä mitään, olen itsekin bi. Mutten ole koskaan seurustellut naisen kanssa, ainoastaan harrastanut seksiä noin 5 naisen kanssa. Olen naimisissa ja äiti, yli 35 v. En oo pettänyt koskaan. Mieheni kanssa olen ollut jo 12 v. Hän tietää, että oon ollut sängyssä naisten kanssa.
Nyt kävi niin, että jäätiin viimeiseksi saunaan, muut menivät muualle (juhlatilaan) ja pikkaisen humalassa pestiin toisiamme ja seuraavaksi tän naisen sormet oli mun jalkovälissä ja luoja se tuntuikin hyvältä siinä tilanteessa. Seuraavassa hetkessä olikin jo seksiä sitten ihan kunnolla, 2 kertaa kummankin orgasmiin.
Mä olin sitten häpeissäni ja muutaman päivän sairastettuani asiaa niin että mieskin huomasi, että joku on vialla, niin kerroin kun oli tilanne, että lapset nukkuivat. Mies ei suuttunutkaan, vaan innostui kovasti, kyseli yksityiskohtia seksistä. Ja rakasteltiin todella kiihkeästi (varmaan kiihkeimmin pariin vuoteen).
Mulla on silti paha olla. Mies ei tajua, koska se oli nainen, enkä oo mitään rakastunut tms. Miehen kanssa olosta olisi varmaan suuttunut. Hän ei siis pidä tätä yhtä vakavana. Mä en oikein käsitä tämmöistä. Musta pettäminen on pettämistä vaikka se olisi ollutkin samaa sukupuolta. Mies sanoo, että jos haluan, niin saan kyllä käydä naisissa joskus ja sanoi että haluaisi nähdäkin sen.
Tänäänkin halusi kuulla siitä ja innostui taas kovasti.
Onko tää jotenkin outoa?
Kommentit (18)
"Musta pettäminen on pettämistä vaikka se olisi ollutkin samaa sukupuolta. " No miksi teet niin?
olenko ihan 100 % lesbo, mutta en osaa seurustella naisen kanssa enkä silleen rakastua. Olen aiemminkin kyllä seurustellut miehen kanssa, aviomieheni ei oo ainut.
Noi naiskerrat on olleet osa pieniä suhteen yrityksiä, max kuukauden kestäneitä, mutta mulla menee naisen kanssa hermot. Liikaa kälätystä ja ihmissuhdepuintia.
Olen tullut tulokseen että olen bi, ja jostain syystä tykkään miehistä enemmän, kuitenkin. Miestenkin kanssa seksi on yhtä hyvää, jos se ylipäätään on hyvää (ei se joka naisenkaan kanssa niin tajuntaaräjäyttävää ole).
Mä jäin hereille kun en oikein saa unta. Ja aattelin kirjoittaa tänne.
varmaan liian paljon ollaan oltu isi ja äiti ja joku frustraatio iski. Miesten kanssa en oo alasti niin että jotenkin pääsisi ihokosketukseen asti. Tuo selänpesu vähän riistäytyi.
Kaipa mä kaipaan nyt jotain rangaistusta...
"Musta pettäminen on pettämistä vaikka se olisi ollutkin samaa sukupuolta. " No miksi teet niin?
Mä kyllä suuttuisin jopa enemmän jos mies olisi pettänyt miehen kanssa kuin naisen.
Ehkä hän on hämmentynyt tai ei koe sitä uhkana. Tykkää porno-lesboilusta tms. Onhan jotkut kolmen kimppaakin.
Jos olisin miehes, niin pelkäisin että jätät perheen tai miehes, ja siirryt nyt naisiin kokonaan, mutta en osaa tietenkään täysin kuvitella (naisena).
Hän haluaisi mukaan. Yritti ilmeisesti hienovaraisesti vihjata sulle. Miestäsi kiehtoo naisten välinen seksi, haluaisi nähdä toimintaa ja mahdollisesti myös itse nauttia siitä.
Onko susta tuo ihan normaali reaktio? Mä odotin että suuttuu.
Ei kovin hienovaraisesti :-) vaan ihan suoraan sanoi, että kun ajattelee tuota niin ei voi muuta sanoa kuin että häntä panettaa se mielikuva. Ja että haluaisi kyllä nähdäkin.
Mutta hulluinta on, että mä voisin näyttää, mutta en halua että mun mies panisi sen naisen kanssa jossain kimpassa. Mä oon mustasukkaisempi ilmeisesti...
Meidän seksielämä on ollut todella hyvää, kokeilevaa jne. ja ihan mulle riittävää, ei oo muut miehet tai naiset tulleet mieleen, mutta tää vanhemmuus on verottanut (6 ja 3 v lapset).
ap
Hän haluaisi mukaan. Yritti ilmeisesti hienovaraisesti vihjata sulle. Miestäsi kiehtoo naisten välinen seksi, haluaisi nähdä toimintaa ja mahdollisesti myös itse nauttia siitä.
joten miehes pitäs piiskata sua, vaikka sä toivot että se nainen tekis sen...ja miehs katsoisi samalla.
oikeasti tykkään myös sidontaleikeistä ja lievästä sm:stä. Siinä tiedän että ihan 100 % masokisti. Ja sitäkin on leikitty joskus.
Mutta siinä mielummin jostain syystä mies partnerina.
Mä oon ylipäätään hyvin seksuaalinen nainen.
ap
joten miehes pitäs piiskata sua, vaikka sä toivot että se nainen tekis sen...ja miehs katsoisi samalla.
nauttii mielikuvasta sinusta jonkun toisen kanssa. Voi olla ettei suuttuisi miehistäkään.
Ehkä naiskumppani koetaan vaarattomana ja riskiä perheen hajoamisesta ei ole.
Monen miehen fantasia on olla kahden naisen kanssa yhtä aikaa ja nähdä naisten olevan keskenään, uskon että pian ehdottaa että sekstailette kolmisin.
Pidän itseäni heterona vaikka muutama nainenkin on tullut kokeiltua. Pidettiin hauskaa joskus ystävättäreni kanssa muutaman miehen kanssa.
Oli siis ryhmäseksiä ja kyllä ne miehet oikein pyysi että me naiset touhutaan myös keskenään jotain. Heistä se oli äärimmäisen kiihottavaa.
jotka tykkäävät lesboilusta. Eivät siis pidä sitä pahana, vaikka omakin nainen sitä harrastaisi. Nainen ei ole uhka miehelle, kuten toinen mies olisi. Ja siksi pettäminenkään ei ole niin paha.
Oman mieheni kanssa en ole tästä puhunut, mutta kavereiden kanssa kyllä (myös miesten) ja miehiä kai yleisesti kiihottaa ajatuskin kahdesta naisesta, kunhan nainen tykkää kuitenkin miehistäkin.
Itse en ole harrastanut seksiä naisen kanssa.
Luulen että kyse on ehkä just siitä, että kun se on nainen, niin se ei uhkaa... ja kyllähän se on ehdottanut jo että saisi nähdä. Mutta ongelma siinä on se, että mä en halua, että mies panee/nuolee tai edes pussaa tai ylipäätään mitenkään on lähellä jotain muuta naista.
Enkä ajatellut ruveta siihen.
Eli mä oon mustasukkainen kyllä. Odotan ehkä samanlaista reaktiota mieheltänikin. Hän ei oo mustasukkainen muutenkaan. Esim. joskus suhteen alkuaikoina eräs kaverinsa yritti mua sänkyyn kanssaan, ei pahemmin hermostunut edes siitä. Piti vaan epälojaalina, mutta ei raivonnut. Välit viilenivät, muttei laittanut poikki välejä. Totesi vaan että sellainen se X on, joka naisen perässä. Jos joku muu sanoo mulle hänen kuullen jotain vihjailevaa (esim. kaksimielistä) hän vaan nauraa.
varmaan jotkut miehet olisi suuttuneet tuosta, mutta tosiaan monet ei varmaan pidä naisen kanssa oloa pettämisenä, varsinkin jos pääsevät itse mukaan. Miehesi vaan ei muutenkaan näytä olevan kovin mustasukkainen ihminen, tai sitten ei ole vain sinusta mustasukkainen.
Keskusteltiin äsken kun lapset olivat ulkona toisen lapsen kummitädin kanssa ja remontointiin yhtä huonetta (lapset muuttavat eri huoneeseen, on ollut aiemmin 1 nukkumahuone ja 1 leikkihuone).
Sanoi vaan että hän ei voi mua omistaa ja vahtia joka hetki ja eikä aio vahtia tästä edespäinkään. Hän sanoo että hän näki heti, että oon aika varmaaan pettänyt, kun olin niin vaikeana, ja pelkäsi että mulla on suhde johonkin mieheen. Tietää kuulemma että oon asiasta pahoillani, mutta hän oli tavallaan helpottunut kun se juttu oli tuollainen. Ja että se on ajatuksena kiihottavaa.
Sanoi myös että ymmärtää miksi noin kävi (aika kuiva kausi), mutta parempi kuulemma olisi ollut jos oltaisiin vaan pukattu noi lapset johonkin viikonloppuna ja menty kahdestaan johonkin.
Sanoi, että kyllä häntä se vituttaa että näemmä olen niin puutteessa että kuka tahansa pääsee noin helposti mun kanssa seksiä harrastamaan.
Kysyi myös aionko ko. naisen kanssa olla toistekin ja mitä mieltä olen siitä että olisi joku toinen nainen. Sanoin etten aio ja että en halua katsella häntä jonkun muun kanssa. Mulla luultavasti tulisi oikeasti aika tosi paha olo siitä.
ap
varmaan jotkut miehet olisi suuttuneet tuosta, mutta tosiaan monet ei varmaan pidä naisen kanssa oloa pettämisenä, varsinkin jos pääsevät itse mukaan. Miehesi vaan ei muutenkaan näytä olevan kovin mustasukkainen ihminen, tai sitten ei ole vain sinusta mustasukkainen.
Itseasiassa meillä on hyvin samankaltainen suhde mun mieheni kanssa. Meillä on kaksi lasta ja hyvä seksielämä. Lisäksi minä olen bi, mies ehdoton hetero. Meillä on toisinaan ollut seksissä mukana muita naisia tai miehiä tai joskus jopa toinen pariskunta.
Meidän suhteessa ehdoton sääntö on, että kaikki mitä tapahtuu muiden kanssa, tapahtuu puolison katseen alla. Mulle on kuitenkin joskus käynyt just noin ku sulle ja olen ollu naisen kanssa. Olen tietty hiukan nolona kertunut asiasta miehelleni ja tämä ei olekaan suuttunut vaan ottanut asian ihan ok. Mieheni tykkää katsella minua toisen naisen kanssa ja minä tykkään katsella miestäni toisen naisen kanssa.
Elämä on tällaista ja jos se toisista on oksettavaa niin sitten on. Minä olen bi ja sillä selvä.
Mies ei koe naista uhkaavana, vaan kiihottavana lisänä seksielämäänne.
Miski miehen sitten pitäisi olla vihainen? Sinun bi-pelisi eivät ole häneltä pois.
6 kertaa ei ole vahinko. Outoa ei ole että mies innostuu, vaan että kerrot siitä täällä ja kyselet, ONKO TÄÄ OUTOO? On outoa.