Karppaajat hei!!
Olen onnistuneesti karpannut jo vuoden ja nyt olisi tarvis keksiä sipseille korvike!! Onko ideoita? Tähän hätään ei noi karppaus sivutkaan toimi... lantturanskikset toimii ainakin ihan hyvin, mutta miten tehdä rapsakoita sipsejä?
Kommentit (7)
Tekeekö mielesi vielä sipsejä? mä olin "aiemmassa" elämässäni super sipsihirmu mutta nyt kun olen karpannut ei tee edes mieli! Syön tosin paljon suolapähkinöitä, eli ne tavallaan korvaavat sipsit. Kävisikö ne?
5 vielä jatkaa. mä tykkään myös kun paistan rapeiksi salamisuikaleita! nekin on hyviä naposteltavia.
Siinä siis syödään aika paljon kaikkea todella rasvaista? Pekonia, kermaa, voita?
Olen kyllä jättänyt vaaleat jauhot minimiin ja yritän vähän säännöstellä hiilareiden määrää, mutta tuohon minusta ei taida olla.
T:3
on ihan jees... toi halloumjuusto vois toimia! HYYYYYVIN HARVOIN tekee enää mieli mitään tuollaista hiilarimättöä, mutta joskus silti :)
ap
En tiedä mistään karppisivuista.