Inhoan ruokablogeja
siis suurinta osaa niistä. Lähinnä oksettavaa itsekorostusta, aina pitää ottaa kuvia jostain itselaittamista "herkuista"
Kommentit (12)
Laadukas johtajamieheni tienaa sillä aikaa rahaa meille.
t. tohtorin vaimo
ruokablogin, jonka nimeä en tässä nyt mainitse. Sekä yhden ok hyvän, jota luen välillä
Mikä SINÄ olet koulutukseltasi? Katsos kun AV-palsta ei ole kiinnostunut miehesi titteleistä saati pätemisestä niillä ;).
Mutta jos sinä et tykkää, niin eihän sinun ole pakko niitä lukea. Kaikki ei tykkää kaikista asioista.
Nykyisin, jos haluan kokeilla jotain uutta reseptiä, googlaan, onko joku kertonut blogissaan vastaavanlaisen ruoan tai leivonnaisen tekemisestä. Useamman lähteen pohjalta muokkaan sitten reseptistä omanlaisen.
Blogeista olen saanut paljon neuvoja, miten jokin hankala vaihe kannattaa tehdä. Tai miten ruoasta tai leivonnaisesta saa paremman. Usein kun lehtien tai reseptikirjojen ohjeet on vähän ylimalkaisia. Joskus jopa vihreellisiä. Hyvä, kun blogien kautta saa käyttöönsä monen samankaltaista reseptiä kokeilleen tietotaidon!
Muutenkin joskus on kiva lueskella blogeja ja saada perpektiiviä muiden kanssaihmisten ajatteluun ja elämään. Siitä oppii paljon.
Sisustusblogeja myös kiva katsella, enemmän tykkään nähdä, miten oikeat ihmiset on oikeassa elämässä ratkaiseet sisustusongelmia kuin katsoa kuvitteellisia sisustuksia lehdistä.
Eläköön yhteisölliset median muodot!
löpinöitä. Ei vaan mahdu maailmaani. Ei lue niitä, olen joskus tutustunut, siksi voin sanoa, että täyttä paskaa.
Ruokaohjeet ovat ihan erikseen.
Enkä myös kykene ymmärtämään miksi kenenkään tarvii inhota yhtään blogia, kun niitä ei ole mikään pakko lukea ja ilmankin pärjää oikein erinomaisesti.
ja siksipä en niitä lue. En ymmärrä miksi ihmiset levittävät elämänsä nettiin?
kuvata ja pitää sivustoa yllä ja kirjoitella ohjeitakin.
Olen ammattilainen ja osaamista löytyy ruoan valmistukseen sekä konditoriapuoleen, en vaan jaksa viitsi värkätä sivuja.
Leivontablogeja seurailen satunnaisesti ja blogeja on paljon joista muutamaa seurailen.
Laadukas johtajamieheni tienaa sillä aikaa rahaa meille.
t. tohtorin vaimo
Eiköhän blogit ole tarkoitettu lähinnä muille samoista asioista kiinnostuneille? Itse harrastan käsitöitä ja seuraan tosi monia käsityöblogeja. Ei mua yhtään ällötä kuvat villatakeista, kestovaipoista, sukista tai tilkkupeitoista. :)
on ihana! Ja on paljon muitakin kivoja.