Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Veikkauksia: mitä ihottumaa tämä on??

Vierailija
10.01.2010 |

Minulla on noin viikon ajan ollut alahuulen ja leuan välimaastossa, siinä syvimmässä kohdassa punainen, kutiava ja voimakkaasti hilseilevä läntti, koko noin 1 x 3 cm. Välillä se tuntuu hieman rauhoittuvan, mutta sitten taas lehahtaa. Rasvaaminen perusvoiteella ei auta.



Samaan aikaan tuli myös huuleen herpes, joten ajattelin aluksi tuon olevan sitä myös. Mitään rakkuloita leuassa ei kuitenkaan ole ollut ja muutenkaan läntti ei näytä herpekseltä. Huulesta rakkulat ovat jo parantuneet.



Onko kellään ollut tällaista ja onko se mennyt itsekseen ohi?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vuosikausia aina talvisin kovien pakkasten aikaan. Nyt aikuisena olen oppinut syömään tarpeeksi rasvaisesti ja pakkasihottuma pysynyt melkein kokonaan poissa. Mullakaan ko. ihottumaan ei perusvoiteet, kortisonit, valohoidot auttaneet. Ainoastaan sisäinen rasvaus. :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla